Esileht » Online » Online artiklid »

ERISAADE | Peapiiskop Urmas Viilma: ka kirikud on saanud viirusest kõvasti pihta. Pühad tulevad siiski hea sõnumiga

10.04.2020 | | Rubriik: Online artiklid

Küsimusele, mida öelda neile, kes viiruse alguses nägid selles lähenevat maailmalõppu, vastab EELK peapiiskop Urmas Viilma, et vaevalt algaksid maailmalõpu sündmused Hiinast, nii et kõik teised saaksid end selleks aegsasti valmis panna.

Küll aga tõdeb peapiiskop, et paastuajale sattunud eriolukord on toonud kaasa üksajagu muutusi.

Vaimulikud ei saa läbi viia muid talitusi peale matuste ja ka siis tuleb järgida rangeid juhendeid. Ühel juhul hoidis kalmistul lahkunut ära saatnud kümmekonnal matuselistel silma peal politseipatrull.

See aeg, mil leinajatel oli keeruline mõista, miks tuleb kindlasti vältida füüsilist kontakti ning matuseliste hulka hoida võimalikult väikesena, jääb siiski pigem eriolukorra algusaega.

Ükski EELK vaimulik Viilma teada viirusse haigestunud ei ole, kuid see ei anna tema kinnitusel põhjust muretuseks, pigem tuleb olla jätkuvalt ettevaatlik.

“See on eriskummaline paastuaeg,” tõdeb peapiiskop, lisades, et vähemalt on telefonid saanud tagasi oma funktsionaalsuse — neid kasutatakse taas helistamiseks. Ja kõnesid on palju.

Mis kirikus praegu veel teemadeks ja kuidas sellistes oludes kirikuaasta suurimatele pühadele vastu minnakse, sellest lähemalt saates.

Kuula saadet Delfist.

Kandke üksteise koormaid, nõnda te täidate Kristuse seadust. (Gl 6:1)