Esileht » Elu ja Inimesed » Ühiskond »

Eriolukorras personaalne hingehoidja

25.03.2020 | | Rubriik: Ühiskond

18. märtsist käivitus hingehoidjate poolt telefoninõustamine, millega hooldekodud ja raviasutused saavad personaal­se hingehoidja. 

Selleks on sotsiaalministeeriumi haiglate ja hoolekande kaplanaat kokku kutsunud väljaõppinud hingehoidjate kriisirühma, et toetada patsiente, kliente ning personali. Eriolukorra tõttu on hooldekodudes ja haiglates viibivate inimeste suhtlemine omastega piiratud. Praegune ärev olukord halvendab inimeste vaimset ja hingelist seisundit ning turvatunnet. See mõjutab tervist ja üldist toimetulekut, mistõttu on väga oluline, et inimesed ei jääks üksi ning saaksid hingelist tuge. Sotsiaalministeeriumi vanemkaplani Katri Aaslav-Tepandi sõnul on haiglate ning hooldekodude ravi- ja hoolduspersonali töökoormus suur, ka nakatumisoht tekitab pingeid. See on põhjus, miks otsustati käivitada erakorraline telefoninõustamine.

Hingehoidjad nõustavad telefoni teel. Selleks tuleb ravi- või hoolekandeasutuse juhil võtta ühendust sotsiaalministeeriumi haiglate ja hoolekande kaplanaadiga tel +372 5645 3144 või +372 626 9226, Katri.Aaslav-Tepandi@sm.ee.

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)