Esileht » Online » Online artiklid »

Erinevus rikastab muutumises

21.10.2010 | | Rubriik: Online artiklid

Nüüd on see siis kohal. Homoseksuaalsus ja kirik on teema, millega mitmes Euroopa riigis juba mõnda aega on madistatud.

Eesti, seni siiski veel suhteliselt konservatiivse ühiskonnana, on sellest võitlusest siiani üsna vaba olnud. Kuid hiljuti aktiivse homoseksuaalse propagandistina ka konverentsil “Erinevus rikastab” üles astunud luterlik vaimulik avas selle peatüki meiegi maal.

Kiriku otsus nimetatud isik oma vaimulike nimekirjast kustutada (mitte kirikust välja heita) on tõenäoliselt alles pikema protsessi algus, mille käigus kulutatakse kohtumajade uksi ja aetakse järge riigiseadustes. Inim­õiguste volinikul on palju tööd juures ning kollastest teemadest toituvad meediaväljaanded hoiavad haugastena vast avastatud territooriumil pilku peal.

Debatist hoidumine

Kui vaadata inimeste reaktsiooni antud juhtumile, siis on vähe teemasid, mille puhul kiriku mingi otsus postsovetlikus riigis nii positiivse hinnangu saab. Põhjuseid on mitu. Üks ilmselt see, et konservatiivse hoiaku kaitsel asuvate organisatsioonide hulk väheneb märgatava kiirusega.

Kiriku sõltumatus riigi rahakotist annab suurema võimaluse vabalt otsustada. Teised, kellele riigi raha eluliselt oluline, peavad olema ettevaatlikud. Sest tuletame meelde, et miljonitesse kroonidesse küündinud eelarvega homopropaganda nime all “Erinevus rikastab” rahastajad olid Euroopa Liit ja meie oma sot­siaalminis­teerium. Seejuures ei saanud erinevuste rikkusest kõnelema tulla korraldajatest erineval, st kriitilisel seisukohal olevad inimesed.

Edasi loe Virumaa Teatajast.

Vaata, sulle tuleb sinu kuningas, õiglane ja aitaja! (Sk 9:9)