Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Erinevate konfessioonide noored kohtusid Pilistveres

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Noored tunnevad rõõmu üksteisest ja sügisesest värvikirevusest. Madis Kask

Oktoobrikuu esimesel nädalavahetusel kogunesid mitme erineva konfessiooni noored Pilistverre, et üheskoos veeta Eesti Kirikute Noortenõukogu (EKNN) noortepäevi.

Seekordsel nädalavahetusel olid esindatud kuue koguduse noored: luteri, baptisti, metodisti, apostlik-õigeusu ja karismaatilisest episkopaalkirikust ning adventkogudusest. Ürituse ühe eestvedaja Triin Salmu sõnul on EKNNi eesmärk selliste noortepäevade korraldamisel luua koht, kus eri kirikute ja konfessioonide noored saaksid üksteisega kohtuda ning arutleda konfessioonide erinevuste ja sarnasuste üle.
See eesmärk täitus lisaks programmile ka iseenesest, kui nii söögilauas, õhtuste lauamängude ja pauside ajal võis kuulda julgeid vestlusi teemadel «Kuidas teil noortetööga läheb?», «Miks teil selline komme on?», «Kuidas sina oma koguduses kaasa lööd?» jne.
Reedeõhtuse esmase tutvuse järel sai laupäeval kuulda mitmeid põnevaid arutelusid. Hommik algas Tauno Toompuu seminariga palverännaku teemal. Tauno jagas oma kogemusi aastatagusest palverännakust Põhja-Hispaanias Santiago de Compostelal. Kokku kõndis Rakvere koguduse pastor kuu aja jooksul 800 km.
Tema jutustused olid tõeliselt inspireerivad ning pärast seminari oli kuulda juba noorte seas ka küsimust, millal me läheme, kui palju jõuame kõndida, mida kaasa peaks pakkima. Tauno seminarist jäi kõlama mõte: tõeline palverännak algab siis, kui lakkad muretsemast kohalejõudmise pärast ja õpid olema tänases päevas.
Pärastlõunal võeti põhjalikult aega rühmatöödeks, mis hõlmasid erinevate konfessioonidega tutvumist. Ülesandeks oli uurida teiste konfessioonide sümboolikat ja pühasid paiku. Pärast iseseisvat uurimist jagati põnevaid leide kõigi osalejatega ning nii saadigi huvitav ja põhjalik ülevaade kirikute ajaloost, tekkeloost, mõnedest traditsioonidest ja sümbolitest.
Õhtul sai osa võtta veel vestlusringist teemal «Palve». Vestluses osales iga konfessiooni üks esindaja ning kuulajatel oli võimalik küsimusi esitada. Räägiti isiklikust palveosadusest; palve olulisusest; sellest, mis juhtuks, kui me ei palveta; eestpalvest ja muust palvega seoses. Nädalavahetus lõppes osalemisega jumalateenistusel Pilistvere kirikus.
Noortepäevade lõppedes tõdes enamik osalejaid, et oli huvitav ja hariv aeg. Tõnise arvamuse kohaselt ei olegi konfessioonid nii erinevad, nagu ta varem mõtles. Tenele meeldis üritus just seetõttu, et oli hea turvaline keskkond, kus teiste kirikute kohta uurida, küsimusi esitada ja vastuseid saada.
Lisette lisas: «Tänases individualistlikus ühiskonnas on väga lihtne noorel üksi jääda. Oluline on näha, et on ka teised, isegi kui me mõtleme veidi erinevalt. Ühiselt on meie jõud suurem, kui arvame. Me ei peaks kristlaste keskel üksteisele vastanduma: meie ja nemad. Teenime ju kõik ühte Jumalat ja «meie» oleme kõik koos – kristlased ükskõik millisest konfessioonist.»
Sirli Lend