Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Erinevate elualade juhte ühendav hommik

14.01.2015 | | Rubriik: Kirikuelu

Akadeemik Tarmo Uustalu. Helari Hellenurm

Aasta algul kogunevad Tartus Atlantise restoranis palvushommikusöögile Lõuna-Eesti arvamusliidrid kirikuist, haridusasutustest, omavalitsustest ning ettevõtjad.

Tulijaid tervitas Eesti Kirikute Nõukogu asepresident Meego Remmel. Kohalesaabunuid tervitades alguspalvet pidades soovis praost Joel Luhamets, et märkaksime ja toetaksime enam üksteist.
Senise inglise hommikusöögi asemel serveeriti seekord kohvi kõrvale kiluleibu, kapsa- ja porgandipirukaid, magusat putru moosiga ning rammusat vahukoorest magustoitu. Söömise vahele musitseerisid Reena Hamer ja Merle Bunescu. Esinejaist olid Tallinnast kohale tulnud Eesti Ekspressi ajakirjanik Toivo Tänavsuu ja akadeemik Tarmo Uustalu.
Toivo Tänavsuud intervjueerinud Meego Remmel küsis ajakirjanikult ka seda, kas meedias enda positsioneerimine kristlasena teeb elu kergemaks või raskemaks. Vastus oli, et selgus annab alati kindluse.
Tarmo Uustalu, kes meelsamini kasutaks tiitlit matemaatik, TTÜ küberneetika instituudist avas oma ettekandes infotehnoloogia ja kommunikatsiooni ühisosasid. «IT põhimõtteliselt tegeleb info kui üllatuse töötlemise ja ülekandmisega, ning küsiks siis, mis järelmid on sellise tehnoloogia plahvatuslikul võidukäigul ühiskonnale ja kultuurile ning kas üllatust saaks hoida devalveerumast,» püstitas ta intrigeeriva küsimuse.
Tartu linnapea Urmas Klaas haakus oma tervituses praosti mõttega ja soovis kiire-olemisest rääkimise asemel lähedaste jaoks aega leida.
Lõpupalves oli Kolgata baptistikoguduse pastor Leho Paldre. Koos loeti püsti seistes meieisapalve ja lauldi KLPR 450. laulu «Hoia, Jumal, Eestit».
Lõuna-Eesti palvushommikusöök sünnib Eesti Evangeelse Alliansi ja Eesti Kirikute Nõukogu koostöös.
Sirje Semm

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)