Esileht » Uudis » Uudised »

Enno Tanilas on aasta vaimulik

01.02.2019 | | Rubriik: Uudised

Ametivendade ja -õdede tervitusaplaus äsja valitud aasta vaimulikule Karula koguduse õpetajale Enno Tanilasele.
Kätlin Liimets

Olid siiralt üllatunud, kui said aasta vaimuliku tiitli. Mida see tähendab sinu jaoks?
Jah, see oli suur üllatus. Olin jahmunud. Enne konverentsi ei teadnud, et olen kandidaadiks seatud oma praostkonna vendade ja õdede poolt. Tiitel tähendab ehk seda, et olen mingisse ikka jõudnud, ent pean end ikka nooreks. Tundub, et suur osa, mida veel tahaksin teha, on ees. Ent see on siiski tänu selle eest, mida on juba tehtud.
Pärast aasta vaimuliku tiitli saamist helistasin abikaasale ja tänasin teda, sest oleme koguduses koos toimetanud õlg õla kõrval. Karula kogudus ja Valga praostkond on ääretult armas koht teenimiseks ja näen, et see läheb Jumala abiga järjest armsamaks. Tahan tänada ka Soome Hämeenkoski sõpruskogudust, kes materiaalselt toetab teenimist. Oleme ühiselt usus kasvanud ja nad on leidnud, et see on vajalik.
Tulin perega Lüllemäele 1992. a, olles võõras, ja meid võeti omaks. Koguduse memmed said lausa vanaemadeks. Nii palju ilusaid mälestusi on. Liikmesannetajate arv on olnud stabiilne, eelmine aasta 110. Alla 100 pole langenud, parematel aegadel oli 136.
Kui aasta vaimuliku nimetus äratab suurendatud vastukaja ja tähelepanu ühe kiriku töötegija vastu, siis on siin suurepärane võimalus juhtimaks innukamalt inimesi Jumalat otsima ning leidma. Näen vaimuliku ülesannet kõigi suunamises Kristust oma elus järgima. Seni, kuni Karulas leidub inimesi, kes pole evangeeliumi muutvast väest kuulnud ja pole seda reaalselt toimivaks elanud, ei saa ma öelda, et töö on valmis.

Mida vaimulikus ametis tähtsaks pead?
Kohtumist inimesega. See on võimalus õppida, ent peame olema hästi alandlikud. Vaimuliku ameti alguses oli aeg, mil tundsin end kõrvust tõstetult. Ent et midagi kuulda ja teada saada, tuleb olla inimese juures, kõrval. Üheski teises ametis pole see võimalik. Jaan Lattik on kirjutanud, et ükski arst ei lähe sinna, kus pole paranemiseks lootust. Vaimulik läheb. See võib olla vahel väsitav, kurnav, aga ma ei tea ühtegi paremat võimalust.

Kas sul on palverännu plaanid olemas?
Tahaksin Arne Hiobi juhitavale reisile minna. Olen käinud temaga Iisraelis ja Martin Lutheri ning J. S. Bachi radadel Saksamaal. Nüüd on uus võimalus ja olen selle eest väga tänulik.
Kätlin Liimets

Kiidetud olgu Jumal, meie Issanda Jeesuse Kristuse Isa, kes oma suurest halastusest on meid uuesti sünnitanud elavaks lootuseks Jeesuse Kristuse ülestõusmise läbi surnuist. (1Pt 1:3)