Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Ennekõike ikkagi peapiiskopi abikaasa

25.05.2011 | | Rubriik: Persoon kaasajast

 Peapiiskopi abikaasa Marje Põder ei ole kirikutööd lihtsalt kõrvalt vaadanud ja sellele kaasa elanud, vaid aastakümnete jooksul kiriku elus osalenud.
Marje Põder töötab igapäevaselt vanglast vabanenute talituse juhatajana ning osalise koormusega ka kriminaalhooldajana, öeldes, et see väike praktiline lõik tema tööst on kõige selgepiirilisem, seotud konkreetsete inimestega.
Ta on üllatunud, kuuldes oma nime kiriku poolt autasustatavate seas, ning juristiharidusega naine ütleb, et viimase aja üldkiriklikest tegemistest on ta osalenud EELK ja E.E.L.K. ühinemise töörühmas ning seegi töö on nüüdseks lõpule jõudnud.
Hea sõnaga meenutab Marje Põder kiireid 1990ndaid, mil ta oli EELK juriidilises ja halduskomisjonis, see oli aeg, mil järjepidev seadusandlus alles tekkis.
«Tõesti, kogu süsteem oli alles kujundamisel, tööd oli palju, kuid see oli rõõmus teadmine.» Marje Põder on aidanud kaasa ka EELK Pühapäevakooliühenduses ning toimetanud 1997. a välja antud usuõpetuse töövihikut.
Oma praeguse elukorralduse juures ütleb Marje Põder, et ennekõike on ta ikkagi peapiiskopi abikaasa ning püüab kanda kõiki neid kohustusi, mis sellega kaasnevad.     
Marje Põderi panust on tunnistatud EELK Teeneteristi III järgu ordeni vääriliseks. Ta on olnud juriidilise komisjoni, halduskomisjoni ning EELK ja E.E.L.K. ühinemise töörühma liige.
Mari Paenurm

Vaata, sulle tuleb sinu kuningas, õiglane ja aitaja! (Sk 9:9)