Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Enn Salveste: vaimulik töö teeb heameelt

02.03.2016 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Arhiiv

Viru praostkonna õpetaja Enn Salveste (fotol) on ametis kahes koguduses, lisaks hooldab ta Peterburi Jaani kogudust. Märtsi 2. kuupäeval on tal sünnipäev, täna saab ta 55.

Veerand sajandit vaimulikuna inimesi teeninud õpetaja ütleb, et töö on stabiilne ja tekitab heameelt ning toob ka toredat vastukaja. Kohustuste koorem on nüüdseks mõne aja tagusega võrreldes natuke vähenenud. Praegu on ta Simuna koguduses õpetaja ja Väike-Maarja koguduses hooldajaõpetaja. Peale selle käib kord kuus Peterburis Jaani kirikus jumalateenistust pidamas.
Varem tuli Neevalinnas käia kaks korda kuus ja teenistusi pidada ka Tamsalus. Nüüd käib Peterburis ka  õpetaja Urmas Karileet, kohapeal elab diakon Hannu Keskinen, Tamsalus teenib aga diakoniks ordineeritud Tiit Lastik.
Tööpuuduse üle ei ole aga põhjust kurta, sest laupäeval, kui Simunas oli matus, tuli õpetajal ka lund rookida ja kirikut koristada – inimeste puuduse tõttu ei ole neid töid kellelegi delegeerida või puudub tasu maksmiseks kogudusel raha.
Õpetaja naljatab, et viimaste aastatega on ta lisandunud õpetajatest kirikuehitajate ridadesse. Sest tema teenimise ajal sai Väike-Maarja kirik uue torni ja praegu taastatakse leinamaja, Simunas remonditi pastoraat ja ehitati sinna talvekirik. Enn Salvestele on olulised inimesed, koguduseliikmed, kellele ta sageli ütleb jutlust mitte kantslist, vaid hoopis vahekäigust.
See on kantud soovist olla inimestele lähemal, näha inimeste silmi ja saada tagasisidet. Tema sõnul tekib jutlust öeldes vahel isegi dialoog.
Ta hindab vabalt jutlustamise võlu, kuigi mõtleb jutluse sisu enne läbi. Kui see ei tundu inimesi kõnetavat, muudab ta seda n-ö käigu pealt.
Sünnipäeva ei kavatse ta pidada. Et tulla lähedaste ootustele vastu, peab ta, kui viitsib, sünnipäeva viie aasta pärast.
11. märtsil möödub tema diakoniordinatsioonist 26 aastat, preestriordinatsioonist möödub suvel 9 aastat. Soovime talle lugejate nimel palju õnne nii sünnipäeva kui ordinatsiooniaastapäeva puhul.
Rita Puidet

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)