Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Enese läbikatsumine

23.08.2017 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Tänapäeva inimene veedab küllaltki suure osa ajast internetis, jälgides seda, mida teised inimesed teevad. Nii tore on vaadata kellegi pilte ja märkida ära need, mis meeldivad. Sageli me ka arvustame teisi inimesi ja leiame, et nad pole ühes või teises asjas õigesti käitunud või sobivalt riides. Eriti kulmineerub see oluliste vastuvõttude puhul, nagu vabariigi aastapäeval, kus suur osa inimesi korraga arvab, et nende ülesanne on hinnata kellegi kleiti.
Ka igapäevaelus võib kergelt juhtuda, et inimene võtab endale kriitiku rolli ja osutab sõrmega teistele. Seejuures on probleemiks, et nähakse teise vigu, kuid enda omi ei märka. Näiteks enamik meist ei saa mitte kunagi kutset presidendi vastuvõtule ja selles võtmes on väiklane arvustada neid, kes on kutsutud. Pigem võiks inimene küsida endalt, miks nemad saavad kutse ja mina mitte. Selle küsimuse esitamine paneb järele mõtlema oma elule ja sellele, mida oleme saavutanud ja mida mitte.
Teiste vigadele osutamine ei vii meid edasi, enda puudustega tegelemine aga küll. Sageli on meie häda selles, et meil pole aega enda läbikatsumiseks, sest aeg läheb kõik teistega tegelemisele. Nii võib olla hindamatu hetk ilma sotsiaalmeediata, ilma klappidest tuleva muusikata, hetk iseendaga. Selles vaikuses võime kuulda Jumala häält, kes annab meile taas kätte õige teeraja.
Kaido Soom

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)