Slava Ukraine
Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Enese läbikatsumine

31.08.2011 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Küllaltki sageli on inimestel harjumus vaadata teisi ja näidata nende peale näpuga. Lihtne on süüdistada oma naabreid, kolleege, koguduseliikmeid nende pahedes ja olla nende suhtes kriitiline.
Sellise käitumise taga on tüüpiline variserlik hoiak, kus peetakse ennast teistest inimestest paremaks. Ilmselt variser oligi oma elulaadilt parem kui patune tolliametnik. Kuid variseri probleem oli selles, et ta oli endas nii kindel, et ei vajanud enam Päästjat.
Teiste inimeste süüdistamine tänapäevases maailmas võib samuti aidata kõrvale vaadata oma probleemidelt ja see pole hea, sest Jumala sõna õpetab meid hoopis analüüsima iseend ja oma eluviise.
Selle asemel, et näidata näpuga teiste peale ja neid süüdistada, võiks kristlane hoopis vaadata oma elu peale ja mõelda, mida saab selles paremaks muuta.
Jumala ees end läbi katsudes leiab igaüks midagi, mida peaks elus muutma ja parandama. Õige enesetundmine väljendub alandlikkuses, millega võetakse arm vastu üksnes Jumala kingitusena.
Kui inimene on ise Jumalalt andeks saanud, siis suudab ta ka teistele andestada. Kiire edu ja enesekesksus halvavad tegelikkustaju. Inimene kujutab ette, et suudab omast jõust Jumala tahet täita, tegelikkuses aga suudame elada Jumala armule ja halastusele toetudes.
Kaido Soom

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)