Slava Ukraine
Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Ene Üleoja on laulupeole kutsuja

08.06.2010 | | Rubriik: Teated

 Tänavuse vaimuliku laulupeo moto «Mu mano tulge, latse» pärineb lauljatele armsaks saanud laulust ja selle pakkus välja Eesti üks tuntumaid koorijuhte ja laulupedagooge Ene Üleoja (fotol), kirikupäeva ja laulupeo sihtasutuse nõukogu ja repertuaarikomisjoni liige.
Ta ütleb, et enam ilusamat juhtmõtet ei osanud tema välja pakkuda, sest see annab laulupeole suurepärase üldistuse ja võtab kokku kristlaste põhisõnumi. «Oleme ju kõik Jumala lapsed ja eks see laulupidu üks suur tulemine ole,» ütleb Ene Üleoja.   
1975. aastast erinevatel laulupidudel dirigendipuldis olnud Ene Üleoja ei tea, mitmel laulupeol ta osalenud on. «Ma olen väga lohakas olnud, ei ole statistikat teinud,» ütleb ta.
See aasta on esimene kord, kui ta loobub koorijuhi rollist ja osaleb peol kuulajana. Küll aga on tal hea meel ja süda rahul, et tema osa on kanda võtnud poeg Mikk Üleoja. Ka tütar Elo Üleoja on dirigent, kuid tema vaimulikul laulupeol ei osale.
Ene Üleoja on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia emeriitprofessor, ta on olnud Tallinna Kaarli koguduse kontsertkoori peadirigent. Tema südameasjaks on muusikalise järjepidevuse jätkumine.  
Rita Puidet

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)