Esileht » Uudis » Uudised »

Emeerituste jõulupuu

23.12.2015 | | Rubriik: Uudised

Enne pidusöögi algust esinesid Kaarli kooli lapsed Maarian Lendi juhatusel. Tiiu Pikkur

16. detsembriks olid Tallinna Toompea Kaarli kirikusse traditsioonilisele jõulupeole kutsutud emerituuris olevad vaimulikud abikaasadega, vaimulike lesed ja pensionil olevad kirikumuusikud.

Missal jutlustas peapiiskop Urmas Viilma, kaasa teenis koguduse õpetaja Jaak Aus, organist oli Marika Kahar. Pärast teenistust siirduti Kaarli kogudusemaja keldrisaali ühisele jõulusöömaajale. Rahvast oli kokku tulnud üle paarikümne – paljud käinud ka eelmistel aastatel, kuid oli neidki, kes väärikate jõulupuul alles esimest korda.
Kaarli koguduse õpetaja Jaak Aus ütles kokkutulnuid tervitades, et ehkki emeerituste jõulupuu traditsioon on juba paarikümne aasta pikkune, on temal au esimest korda sellel võõrustaja olla. Ja ka selle aasta 2. veebruaril peapiiskopi ametisse seatud Urmas Viil­ma oli esimest korda väärikate peol.
Külalistele tõid muusikalise tervituse Kaarli kooli lapsed, kes lühikontserdi andsid. Sellessamas keldrisaalis, kus emeeritusi kostitati, saavad koolipäevadel süüa Kaar­li kooli lapsed. Toitu teevad kohviku Viktus tublid kokad. Emeerituste jõulupeol pakuti traditsioonilist eesti jõulutoitu, mis maitses suurepärane. Kiitus kokkadele!
Aasta jooksul lahkunuid – diakonõpetaja emeeritus Urmas Arusood ja tema abikaasat, õpetaja emeeritus Vello Salumit ja diakonõpetaja emeeritus Edgar-Aleksander Sermi – mälestas peapiiskop emeeritus Andres Põder. Peapiiskop Urmas Viilma tänas vanema põlvkonna kirikutöö tegijaid ustavuse eest Kristuse misjonikäsu täitmisel ajal, kui kiriku suud püüti sulgeda.
Komme kutsuda jõuluajal kokku pensionil olevad kirikutöötajad sai alguse 1944. aastal. Sest ajast alates on koos käidud nii konsistooriumis kui toonases diakooniakeskuses, hiljem on võõrustajateks olnud mitmed Tallinna kogudused.
Eks selline kohavahetus peaks huvitav olema, sest satutakse nii ju sageli sinna, kus varem pole käidudki. Möödunud aastal näiteks olid peaaegu kõik oma elus esimest korda Harkujärve kirikus.
Õnnistatud ja rahulikku jõuluaega ka neile endistele kirikutöötajatele, kes selle aasta ühisele jõulupeole tulla ei saanud.
Tiiu Pikkur

See ei sünni väe ega võimu läbi, vaid minu Vaimu läbi, ütleb vägede Issand. (Sk 4:6)