Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Emad ja tütred ehk meie igapäevane elu

31.08.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

Pastor Susanne Thiesen saare naistega kõnelemas. ErakoguKuressaare Laurentiuse koguduse majas said kokku naised palvushommikusöögil.
Seltskond oli rahvusvaheline, kõlas nii eesti, saksa kui ka inglise keel. Avasõnad lausus Tiina Ool. Koguduse naiskoor (dirigent Ester Soe) laulis tervituseks. Seekordse teema «Emad ja tütred» rääkis lahti pastor Susanne Thiesen Saksamaalt Angelni praostkonnast väga hea tõlgi Aive Bruhni vahendusel.
Emaks ei saa kõik naised, kõik naised on aga tütred, rääkis Susanne. Värvikalt ja eluliste näidete varal tõi ta välja erinevad faasid ema ja tütre elus.
Lapse ristimisel öeldakse vanematele, et see on teie laps. Aga ta on ka Jumala armastatud laps. See peaks ära hoidma suhte, kus vanem peab enda mõtteid ja tegevusi lapse suhtes liiga üheseks ega oska oma last õigel ajal vabaks lasta. Susanne rõhutas, et kõige tähtsam on meeles pidada, et nabanöörist tuleb lahti lasta ehk siis õppida oma last usaldama ja seda usaldust vastastikku hindama. 
Ta rääkis ka vanaemaks olemisest. Tänapäeval on vanaemad noored ja aktiivsed. Vanaema roll on aga sama: olla turvaline ja kindel tagala, keegi, kes on alati olemas ja kelle peale võib kindel olla. Vanaemal ei ole vaja kasvatada, see on ema ja isa töö, aga tal võiks alati aega olla oma lapselapse jaoks.
Rääkimist oli sel hommikupoolikul rohkesti, laudkondades said inimesed mõelda ja vestelda oma kogemustest ja kuulata üksteist. Inimesed vajavad lihtsaid asju, tihti võib selleks osutuda just ärakuulamine ja rääkimine.
Kohapeal tehtud annetused läksid Kuressaare laste ja naiste varjupaiga Laurits toetuseks.
Katrin Keso-Vares

Heitke kõik oma mure Tema peale, sest Tema peab hoolt teie eest. (1Pt 5:7)