Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Eluleib

11.03.2015 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Ajalehed on viimasel ajal kirjutanud sellest, kui palju viskavad eestlased ära toidujäätmeid. Keskkonnaministeeriumi andmeil olevat seda 54 kilo inimese kohta aastas. See, et jääme Taanile ja Madalmaadele selle näitaja poolest alla, näitab meie elukvaliteedi madalust. Teisalt fakt, et inimesed toitu ära viskavad, on märk sellest, et meie elu on piisavalt hea.
Ajaloost on teada aegu, mil ka meie maal on nälg olnud. Nendest aegadest on pärit austus leiva vastu. Leib on olnud meie põhiline toiduaine, mida on hoitud ja austatud. Ilma leivata oli nälg ja polnud elu. Maailmas on palju rahvaid, kes kannatavad nii suures puuduses, et toidu äraviskamine ei tule kõne allagi. Seepärast tasub olla tänulik selle eest, et meil jätkub igapäevast leiba.
Jeesus lausus enda kohta «Mina olen eluleib» (Jh 6:35). Nii tehes näitab Jeesus, et ta annab inimesele kõike eluks vajalikku. Me vajame igapäevast leiba, tervist, tööd, häid inimsuhteid. Jumal annab seda kõike meile iga päev. Võime olla talle tänulikud kõige hea eest.
Kuid Jumalalt häid asju saanuna võime olla ka nende jagajad. Meie ümber on nii Eestis kui mujal maailmas palju inimesi, kes on meist raskemas olukorras. Ulatades neile oma abikäe järgime Kristuse eeskuju ja täidame meile Jumalalt antud ülesannet.
Kaido Soom

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)