Slava Ukraine
Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Eluleib

26.03.2014 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Elus on väga erinevaid vajadusi ja väärtusi. Igapäevane söök ja jook on põhivajadused, ilma milleta me hakkama ei saa. Ja kuna inimene vajab sööki ja jooki, on need suured väärtused, mille olemasolu peab õppima hindama. Kui Jeesus kõneleb endast eluleivana, eluvee allikana ja maailma valgusena, siis näitab ta, et nõnda nagu inimese keha vajab sööki, jooki ja valgust, nii vajab inimese hing oma eksistentsiks usku Jumalasse ja päästet.
Jeesus tuli siia maailma, et anda inimesele kõike vajalikku. Jeesus mõistis ka materiaalseid probleeme ja andis kõhutühjas olejatele süüa ning janustele juua. Kuid ta ei jätnud ka jumalasõna kuulutamata, vaid juhtis inimesi meeleparandusele ja usu teele. Nii andis Kristus inimesele kõike, mida inimene vajab.
Me võime olla Jumala ees tänulikud selle eest, et meil on sööki ja jooki. Vaadates minevikku võime märgata, kui palju lihtsam on elu tänapäeval. See on Jumala kingitus meile. Selle kingituse vastuvõtjatena aga võime olla ka omalt poolt jagajateks. Võime anda oma panuse nii ligimese argisesse kui vaimulikku aitamisse. Tihti on need omavahel seotud. Selleks, et Jumala sõna kuulutada, peaks arvestama inimeste palju argisemate probleemidega, ja argielus teise inimese toetamine annab võimaluse kuulutada talle ka Jumala sõna.
Kaido Soom

Käige nagu valguse lapsed – sest valguse vili on ju igasuguses headuses ja õiguses ja tões. (Ef 5:8b,9)