Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Elades kogudusele ja perele

21.12.2011 | | Rubriik: Persoon kaasajast

 Teisel jõulupühal, 26. detsembril on Eha Haameril (fotol) 70. sünnipäev.

Haamerite suure pere liikmetel on kujunenud armsaks traditsiooniks, et pärast pühadekiiret võetakse aeg maha ja sõidetakse koos lastega vanematekoju Mustveesse, kus üheskoos tähistatakse jumalasõna ja hea muusikaga ema Eha Haameri sünnipäeva. See aasta pole erandiks.
«Ema on väga andev inimene, endast pidamata on ta tegelikult teiste jaoks elanud,» kinnitab Põltsamaa koguduse õpetajast poeg Markus Haamer. Ta meenutab, et ema osaks on olnud kodust teele saata ja koju tagasi oodata ning kodus kõik korras pidada.
Ta on olnud oma mehe, titulaarpraost Eenok Haameri paremaks käeks. Poeg Markus ei kujutaks ette, kuidas oleks võinud olla, kui ema poleks seda rolli kandnud. «Kõige heaga harjud kiiresti, pead loomulikuks,» annab ta aru. Kõik Eha ja Eenok Haameri lapsed – Naatan, Markus, Siimon ja Maarja – on emaarmastusest osa saanud.
Ligi pool sajandit on Eha Haamer olnud Mustvees ka koguduse ema rollis ning teinud väsimatut muusikatööd koguduseelu elavdamiseks. Päevagi riigitööl olemata on tema pühendus kogudusele ja oma perekonnale sajaprotsendiline.
Eha Haamer on sirgunud usklikust perest, tema vanemad Aliide ja Martin Kelement tegid kogudusetööd juba Eesti vabariigi esimese iseseisvuse ajal, jätkates seda «põranda all» ka nõukogude ajal.
Eha Haamer kinnitab ise, et armastuse Jumala vastu sai ta kaasa vanematekodust ja see kindel tunne kannab teda siiani. Lähem kokkupuude muusikaga ja orelimänguga jääb samuti lapsepõlve. Esimeseks pilliks oli harmoonium ja esimesteks lauludeks ikka koraalid.
Eesti Kirik

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)