Slava Ukraine
Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Ekskursioonid merekindluses

24.02.2021 | | Rubriik: Teated

Veebruari teises pooles avab Eesti Arhitektuurikeskus ekskursiooniprogrammiga ühe Tallinna suurejoonelisema arhitektuuripärli, Kalaranna fordi uksed.

Giidituurid Patarei merekindlusena tuntud mastaapses hoones annavad võimaluse tutvuda kindluskompleksiga ning saada aimu selle mitmest funktsioonist aastakümnete vältel. 

Eesti Arhitektuurikeskuse juhi Raul Järgi hinnangul on võimas hoone üks silmapaistvamatest Tallinna rannajoonel. «Enne kindluskompleksi taassündi on ajaloo- ja arhitektuurihuvilised oodatud heitma pilku selle värvikasse eluloosse,» ütles Järg, lisades, et lisaks tuuridele merekindluses jätkab arhitektuurikeskus ekskursioonide korraldamist teistes igapäevaselt suletud hoonetes–alates veebruarist on huvilised oodatud tuuridele ka Tallinna Linnahallis ja Balti Manufaktuuris.  

Ekskursioon merekindluses kestab kokku 90 minutit.  Eesti Arhitektuurikeskuse korraldatud tuure viivad läbi professionaalsed giidid, keda ühendab huvi arhitektuuri ja selle ajaloo vastu. Lisainfot tuuride kohta Patarei merekindlusesse, Tallinna Linnahalli ja Balti Manufaktuuri leiab Eesti Arhitektuurikeskuse kodulehelt.

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde!  (Jh 12:32)