Esileht » Uudis » Uudised »

EKNi teema-aasta 2020: „Armastame loodut“

29.01.2020 | | Rubriik: Uudised

Kirikute nõukogu pressiteates selgitatakse, et liikmeskirikute juhid soovivad selle teemaga kinnitada oma jätkuvat pühendumust ja üleskutset heamajapidajalikule hoolitsusele kogu loodu eest, mis on saanud alguse armastusest ja suunatud armastusele.
„Armastada tähendab tahta koos elada. Looja on kutsunud ellu meid ja kogu loodu kooseksisteerimiseks. Armastusena on tema tahe elada koos oma looduga üle aegade. Armastusele saab vastata armastusega. Nii osutub meie elutunnetuses armastusväärseks ligimene, meile ligi olev inimene, laiemalt aga oma seesmises väärtuses kogu loodu. Issanda aastal 2020 kutsumegi kõiki nii mõtestama kui ka olevaks elama armastavat suhet kogu loodusse,“ kirjutatakse EKNi pöördumises.
Kristlaskonnana lubatakse toetada Eestis ja kaugemalgi tehtavaid paikkondlikke, riiklikke ja kodanikualgatusi, mis aitavad edendada loodu(s)hoidlikku mõtteviisi, elulaadi ja ühistegevusi.
Heaks, eeskuju pakkuvaks näiteks nimetatakse enam kui 180 riigi elanikkonda haaranud ja üleilmsest koostööst sündinud maailmakoristuspäeva World Cleanup Day, mis tänavu toimub 19. septembril. EKN korraldab teema-aasta raames mitmeid ettevõtmisi:
* EKNi oikumeeniliste projektide konkursil arvestatakse teema-aasta fookust.
* Suvisel EKNi väljasõidul sõnastab eetika ja eluväärtuste töörühm koostöös teoloogiakomisjoni ja ekspertidega loodu(s)teoloogilise seisukoha.
* 11. märtsil toimub loodu(s)hoiuteemaline teoloogiline diskussiooniõhtu kõrgemas usuteaduslikus seminaris Tallinnas.
* Sügisel toimuvad iga-aastase loodu(s)hoiu nädala asemel poolteist kuud vältavad loodushoiu teemat fookuses hoidvad nädalad. 1. septembrist 11. oktoobrini toimuvad mitmesugused üritused. Propageeritakse osalemist maailmakoristuspäeval 19. septembril. Toimub ka avalikkusele mõeldud kontsertjumalateenistus, kus kantakse ette heliteos „Loomisest lootuseni“, mille autorid on helilooja Piret Rips-Laul ja luuletaja Leelo Tungal.
Teema-aasta „Armastame loodut“ materjalid ja üritusi puudutav info on leitav EKNi veebilehe alaleheküljel.

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)