Esileht » Uudis » Uudised »

EKN tunnustas 2014. aasta tublimaid

23.12.2014 | | Rubriik: Uudised

EKNi president ja tunnustust pälvinud (vasakult): Varro Vooglaid, Aarne Kriisk, Ülo Meriloo, Andres Põder, Ilmo Au ja Olav Pärnamets.
Tiiu Pikkur

Eesti Kirikute Nõukogu oikumeeniline aastapreemia anti tänavu Eesti Metodisti Kiriku kauaaegsele superintendendile pastor Olav Pärnametsale ja siseministeeriumi usuasjade osakonna juhatajale Ilmo Aule.

Kirikute nõukogu tunnustab parimaid traditsiooniliselt aasta viimasel töökoosolekul, seekord tehti seda Pirita kloostris. EKNi asepresident Meego Remmel luges alustuseks ette kirikute nõukogu 2014. aasta jõululäkituse.
Siseminister Hanno Pevkur märkis sõnavõtus, et kirikute nõukogu paistab silma Eesti kristlike koguduste ja kirikute koostöö tasakaaluka eestvedamisega. Ta otsis ka vastust küsimusele, missugused sündmused lõppevast aastast ajalukku kinnistuksid, tõstes esile usuteaduse instituuti õigeusu õppetooli rajamist kui üht märgilist sammu; peapiiskop Andres Põderi emerituuri siirdumist ja Urmas Viilma peapiiskopiks valimist, Maarjamaa aasta avamist, Toomas Pauli tunnustamist Tartu ülikooli rahvusmõtte auhinnaga.
Minister sõnas: «Tänapäeva kiiresti muutuvas maailmas on oluline leida ühisosa ja lasta ühiskonnas kõlada kristlikel väärtustel, mis on paljudele toeks vastutustundlike otsuste ja valikute tegemisel.»
Aastapreemia laureaate iseloomustas Pevkur kui väärikaid inimesi, kes Eestile on palju andnud. Olav Pärnamets on Eesti Kirikute Nõukogu üks loojaist, Ilmo Au on Eesti riigi teenimisele pühendanud 20 aastat, see väärib suurt tunnustust.

Jumalariigi tööle pühendunud
Kirikute nõukogu president emeriitpeapiiskop Andres Põder ütles, et need, kes saavad EKNi aastapreemia, on panustanud jumalariigi töösse nii, et see on tähtis kõigile meie liikmeskirikutele, see on tähtis ka sellele ühiskonnale, kus need kirikud elavad ja toimivad. Olav Pärnametsa kogu elutöö on olnud eesti rahva teenistuses. Ilmo Au on riigipoolse partnerina laiendanud kirikutööd kogu ühiskonnale.
Põder andis aastapreemiad üle Olav Pärnametsale, kes on oma isiku ja vaimuliku tegevusega kehastanud Kiriku kui Kristuse ihu ühtsust selle mitmekesisuses ning edendanud seeläbi Eesti ühiskonna arengut oikumeenia vallas, ja Ilmo Aule, kes on suure tahte ning kirega töötanud Eesti erinevate kirikute ülesehitamise nimel ja teinud kõik, et koostöö uskkondade ja riigi vahel sujuks.
Seoses EKNi 25. aastapäevaga pälvisid tänukirja kolm asutajaliiget: Seitsmenda Päeva Adventistide emeriitpastor Aarne Kriisk, Eesti EKB Liidu emeriitpastor Ülo Meriloo ja Olav Pärnamets, kes on kõik need aastad olnud aktiivselt tegevad kirikutevahelises oikumeenilises töös. Tänukirjaga tunnustati ka sihtasutust Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks kodanikualgatuse «Üks meie seast» läbiviimise eest.
Lõpupalve pidas asepresident piiskop Philippe Jourdan, õnnistussõnad ütles president Andres Põder. Muusikalisi vahepalu pakkusid Maris Lend flöödil ja Merle Liblik klaveril.
Tiiu Pikkur

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)