Esileht » Uudis » Uudised »

EKN premeeris tegijaid

27.11.2002 | | Rubriik: Uudised

Eelmisel teisipäeval otsustati Eesti Kirikute Nõukogu aastapreemiad anda tele- ja raadioasaadete tegijatele ning usuõpetuse silmapaistvamatele edendajatele.
EKNi aastapreemiaid anti tänavu välja kahes kategoorias: preemia oikumeenilise töö eest said saatesarja «Ajalik ja ajatu» tegijad Katrin Seppel ja Aile Elman ning Raadio 7; usuõpetuse aastapreemia jagati 3 kandidaadi vahel: Toomas Jürgenstein, Usuõpetajate Liit ja Pille Talvar. Preemiad antakse kätte 19. detsembril EKN istungil.
EKNi täitevsekretäri assistendi Ruudi Leinuse sõnul oli valik tänavu raske, sest häid kandidaate esitati üllatavalt rohkesti. «Oikumeeniapreemiale kandideerijaid oli üheksa, usuõpetajapreemiale kuus. Tulemuse otsustas hääletamine, preemiad otsustati anda pingereas esimestele,» selgitas Leinus. Tema sõnul rõõmustas otsustajaid ka see, et preemia saamiseks esitati väga erinevas valdkonnas tegutsevaid inimesi ja organisatsioone, ka neid, kes tegutsevad väga kitsas ringis või on alles väga lühikest aega tegutsenud. «Just üheksa oikumeeniapreemia kandidaati näitab kindlasti meie oikumeeniatöö arengut,» arvas Leinus.
Koosolekul arutati ka MTÜ Caritas ettepanekut süüdata 20. detsembril kõikjal Eesti kogudustes rahuküünlad ja üleskutset üles mõtlema rahule kogu maailmas.
Preester Vello Salo tutvustas Gerhard Krolli Jeesuse elu tutvustavat raamatut «Jeesuse jalajälgedes».
Mari-Ann Oviir [EELK] ja Elari Tamm [EEKBL] rääkisid oikumeenilise noorteliikumise taastamisest ja kavatsusest taasasutada EKNi Noorte Nõukogu. Jutuks oli ka 17.–18. aprillil Pärnus toimuv konverents «Palverännakud rahvuslike väärtuste allikale».
Novembrikuu koosoleku pidas EKN Tallinnas Eesti Kaitsejõudude peastaabi ruumes, kus tegutseb kaitsejõudude kaplanaat.
EK

Vaata, sulle tuleb sinu kuningas, õiglane ja aitaja! (Sk 9:9)