Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Ametlikud teated »

EKN liikme võrra rikkam

22.03.2006 | | Rubriik: Ametlikud teated

Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) jätkab tegutsemist kümne liikmeskirikuga, kuna 16. märtsi töökoosolekul Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku keskuses otsustati nõukogusse täisliikmeks vastu võtta Eesti Karismaatiline Episkopaalkirik, kes viimased kolm ja pool aastat on olnud vaatlejaliige.

EKNi korraline töökoosolek, mida juhatas nõukogu president piiskop Einar Soone, oli sisutihe: räägiti minevikust, tulevikust, rahast ning erakorralise päevakorrapunktina arutati president Lennart Meri riiklikku matust, mis on oikumeeniline, osalevad Eestis tegutsevate suuremate konfessioonide vaimulikud.
Muljeid Brasiilias 14.–23. veebruarini toimunud Kirikute Maailmanõukogu IX assambleest vahendasid Tiit Salumäe ja Joosep Tammo.
Konsensusliku otsuse alusel arvati EKNi täisliikmeks Eesti Karismaatiline Episkopaalkirik, keda võib iseloomustada kui konservatiivset, evangelikaalset, neokatoliiklikku. Ülemaailmselt kuulub 1992. aastal Ameerika Ühendriikides loodud Karismaatilisse Episkopaalkirikusse üle miljoni liikme, 30 riigis on rajatud kokku üle 1200 koguduse. Eestis tegutsetakse alates 1996. aastast, praegu on Eesti Episkopaalkirikul neli kogudust ligi 300 liikmega, peavikaar on Heigo Ritsbek. Uue täisliikme lisandumise järel on EKN-is 10 täisliiget: 8 kirikut ja 2 koguduste liitu.
Töökoosolek võttis ülesandeks vaadata läbi jaanuaris välja kuulutatud oikumeeniliste projektide konkursile laekunud 33 rahastamissoovi kogusummas üle 500 000 krooni. Täielikult või osaliselt toetati 26 projekti kogusummas üle 350 000 krooni. Projektikonkursil osalemise tingimuseks oli suunatus rohkem kui ühe EKNi liikmeskiriku huvide teenimisele, soodustamaks eri konfessioonidesse kuuluvate kristlaste koostööd.
EKNi tegevsekretär Tauno Teder märkis Eesti Kirikule, et mitme tuumaka projekti idee kattus osaliselt nõukogu tegevusplaanis olevaga, mistõttu neid vaadatakse eraldi ning otsitakse võimalusi rahastada väljaspool oikumeeniliste projektide konkurssi.
Alates 1990ndate lõpust on toimunud EKNi egiidi all kirikute ühine nelipüha jumalateenistus, mis viimastel aastatel on olemuslikult rohkem selle konfessiooni «nägu», kelle kirikus teenistus toimub. Tänavu 4. juunil on oikumeeniline nelipüha jumalateenistus baptisti kirikus Tallinnas Kalju tänav 1. Moodustati ühist jumalateenistust ettevalmistav komisjon.
Järgmine kirikute nõukogu töökoosolek toimub 20. aprillil Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liidu keskuses.
Liina Raudvassar

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)