Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Ehitustööd Mustamäe kiriku juures jätkuvad

24.03.2021 | | Rubriik: Kirikuelu
Fuajee on ilus ja moodne nagu kogu kirik. Jaana Maria Unga.

Poolteist aastat on Mustamäe Maarja Magdaleena kirikus küll jumalateenistusi peetud, ent kirik pole kaugeltki valmis. Siseruumides jätkuvad ehitustööd.

Ootan põnevusega selle moodsa pühakoja valmimist, kunas see aga juhtuda võiks, ei oska öelda ka kogudust teeniv õpetaja Tiina Klement. Ehitustööd on kestnud nüüdseks neli aastat ja välisilme rõõmustab kindlasti igat hoonest möödujat. Õpetaja Klement ütleb, et ehituseks on kulunud ka kirikuvalitsuselt – osa Niguliste kiriku eest saadud kompensatsioonist – saadud toetus. 

Tänu sellele, et novembris toetas Tallinna linn taas kirikuehitust, on saadud tööd jätkata. Viimase toetuse suurus oli 50 000 eurot. Tänu sellele on aasta algusest ehitusmehed majas ja nüüd viimistletaksegi kiriku sissekäike, käigusilla piirdeid, esimese korruse fuajeed, tualette ja paigaldatakse tuletõrjesüsteem. Võib öelda, et valmimas on esimese korruse üldkasutatav ala. Rõõmustada on palju üle, aga et ehitajad saaksid asuda kirikusaali viimistlema, vajatakse hinnanguliselt 200 000 eurot.  

Oma järge ootavad veel laste- ja noortekeskus, kohvik, konverentsisaal ja muud ruumid. Õnneks ei takista ehitus – küll aga koroonast põhjustatud eriolukord – kogudusel jumalateenistusi pidamast. Poolteist aastat tagasi, kui kogudusel tuli kasutada olnud keldriruumidest välja kolida, võeti kiriku juures kasutusse väike kontoriruum. Ruum pühitseti ja seal hakati 25. augustist 2019 jumalateenistusi pidama.

Rita Puidet

Tänu olgu Jumalale, kes ei ole heitnud kõrvale mu palvet ega ole mult ära võtnud oma heldust!  (Ps 66:20)