Slava Ukraine
Esileht » Arvamused » Nädala ringvaade »

Ehitan mammale kiriku

29.12.2021 | | Rubriik: Nädala ringvaade

Sel aastal tulid jõulud teistmoodi. Ikka pead ju plaani, et kunas ja kellele lähed jagama häid soove. Või kas lähed kodukirikusse jumalateenistusele või äkki siiski kuskile lähemale. Aga kõik läks kuidagi algusest peale viltu või hoopiski targa plaani, jumaliku ettehoolduse järgi, kodukeskselt. Postkastist sain sel aastal võtta vaid ühe postkaardi sõnumiga „Jääge minu armastusse! Jh 15:9“. Postkaart oli oma armsalt koguduselt ja kirikut taastavalt sihtasutuselt. See on ilusaim ja armsaim kaart, mille kunagi olen jõuludeks saanud. 

Jah, jõulud tulid tõeliselt kodukeskselt. Sellel on oma miinused, aga ka oma võlu. Jõuluvana oli kingikotti leidnud ehitusdetailid, värvilised ja õhukesed ja läbipaistvad. Ei tee need rõõmu mitte ainult lapselapsele, vaid ka tema vanematele ja mulle. Suur oli aga minu üllatus ja rõõm, kui kolmene lapselaps pärast torniehitust teatas, et ehitas mammale kiriku. Olude sunnil küll kirikusse ei jõudnudki, aga kirik tuli mulle koju. Südames olin koos koguduse ja õpetajaga, ennekõike aga koos Jeesuslapsega. Tema on ju meie südames, kus iganes me ka ei viibiks.

Jumala teed on äraarvamatud, meie saame tema tegemistele kaasa aidata, uskuda ja loota. Kõik, mis tema teeb, on hästi tehtud, selle usuga läheme ka uude aastasse. 

Soovin kõigile head vana aasta lõppu, head uut aastat ja südantsoojendavaid hetki koos Eesti Kirikuga!

Rita Puidet 

Inimese Poeg ei ole tulnud, et lasta ennast teenida, vaid et ise teenida ja anda oma elu lunaks paljude eest! (Mt 20:28)