Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Ehitame Paide kiriku oreli lõpuni

03.05.2017 | | Rubriik: Teated

paide orel hardo kriisaPaide kogudus plaanib Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks ehitada lõpuni kiriku oreli. 1933. aastal vendade Kriisade (Juhan, Jakob ja Tannil) poolt valminud orelil puudub kolm keelregistrit („Oboe“, „Trompete“ ja „Posaune“). Töö viib nüüd lõpuni Tannil Kriisa lapselaps Hardo Kriisa (fotol), kes on pilli palju aastaid ka hooldanud.
Oreli valmimine annab võimaluse lisaks vaimulike toimingute läbiviimisele korraldada professionaalseid orelikontserte, mis laiendab tunduvalt meie kultuuriruumi. Samuti saavad Paide muusikakooli oreliklassi õpilased harjutada juba täiuslikul instrumendil.
Projekti elluviimiseks on algatatud korjandus, et kõik soovijad saaksid panustada Paide kultuuri arengusse ja teha väärilise kingituse Eesti riigile 100. sünnipäevaks. Annetusi on võimalik teha EELK Paide Püha Risti koguduse kontole SEBs EE691010702000729006 märgusõnaga „Orel“ või kirikus olevatesse korjanduskastidesse. Kogudus on tänulik iga annetuse eest!

Kristus ütleb: Mida te iganes olete teinud kellele tahes mu kõige pisematest vendadest, seda te olete teinud mulle. (Mt 25:40)