Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Ehitame kiriku Jumala auks ning meile ja meie lastele õnnistuseks

06.08.2003 | | Rubriik: Kirikuelu

Viimsisse ehitatakse Püha Jaakobi kirikut
Praegu on olemas vundament, kirik valmib tuleva aasta sügisel. 22. juuni oli selle kiriku jaoks ajalooline päev – pühitseti nurgakivi. Pidulikust sündmusest võtsid osa lisaks Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku esindajatele piiskop Einar Soonega eesotsas ka Eesti katoliku ja õigeusu kiriku esindajad ning külalised Soome ja Rootsi kirikust.
Heategevuskontserdid
Nurgakivi pühitses piiskop Einar Soone, kes meenutas ühtlasi, et tegemist on esimese pärastsõja aegse luteri kiriku ehitusega Eestis. Viimati ehitati Tallinna Peeteli kirik 1938. aastal. «Oleme tunnistamas Jumala suurt õnnistust – uue kiriku ehitamise imet,» rõhutas piiskop Soone.
Kirikut küll ehitatakse, kuid raha selle lõplikuks valmimiseks ei ole veel koos. Iga annetus on teretulnud! Viimsi koguduse liige, lauljatar Hanna-Liisa Võsa korraldas hiljuti heategevuskontserdi kiriku ehituseks. Äsja New Yorgist saabunud muusikalitähe kontsert võeti soojalt vastu ja kiriku ehitus sai 215 000 krooni lisaks.
Heategevuskontsertide sari jätkub septembrist detsembrini, ka Hanna-Liina Võsa on lubanud kindlasti veel ühe kontserdi anda. Heategevuskontsertidega loodetakse koguda oluline lisa seitse miljonit krooni maksma mineva ehituse jaoks.
Kiriku ehitamist on toetanud ka soomlased oma maal korraldatud oikumeenilise korjandusega. Lauttasaare koguduse õpetaja Kai Engströmi sõnul peetakse tema kirikus sügisel Estonia huku mälestuspäeval Viimsi kiriku ehitamise heaks oikumeeniline kontsert.
Konto on avatud
Viimsi Püha Jaakobi kirik kerkib Rohuneeme tee äärde, arhitektid on koguduse liikmed Martin Aunin ja Erki Ristoja. Ehituse patroon on president Lennart Meri. Kirikusse tuleb kabel merel hukkunute mälestuseks.
Viimsi koguduse juhatuse esimees Vello Vallaste sooviks on, et kabelisse leiaksid tee need inimesed, kes on merel oma lähedasi kaotanud. Uude kabelisse on lubanud oikumeenilise koostöö raames ikooni maalida Soome Valamo kloostri arhimandriit Arseni.
Viimsi Püha Jaakobi kiriku ehituseks saab annetusi teha Hansapangas kontole nr 221016998736 märgusõnaga «Annetus kirikule». Annetada saab ka Viimsi koguduses aadressil Püünsi, Viimsi vald 74001, Harjumaa.
Tiiu Pikkur

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)