Esileht » Pühapäevaks » Eestpalved »

Eestpalves on…

09.11.2007 | | Rubriik: Eestpalved

Vahastu, Nõva ja Vändra kogudus ning vaimulikud Tauno Kibur, Kaisa Kirikal ja Ants Kivilo. Samuti on eestpalves koguduste juhatuste esimehed Andres Murumägi, Haljand Kotelnikov ja Peeter Tilk.
Ülistan Sind, Issand, Sina oled hommik ja õhtu, aja algus ja lõpp. Tänan Sind ööpuhkuse ja uue päeva valguse eest. Keha ja hing kuuluvad Sulle, Sulle kuulub kõik, mis sünnib.
* * *
Helde Jumal, varsti saabub öö oma lõpmatute tundidega. Ma tahaksin puhata, aga ei saa; valud hoiavad mind ärkvel, samuti minu enda mõtted, mis mul rahu ei anna. Mõtlen kodust ja kodustest.
Päeval on siin pisut vaheldust, aga öösel tunnen end täielikult üksi. Ma tänan Sind, et Sa oled ärkvel ja et ma võin Sinu juurde tulla mind koormavate mõtetega. Ulata mulle oma isalik käsi, uuenda mu murtud ihu ja rusutud hing oma lähedusega ja aita mul taluda seda lähenevat ööd. Aamen.
Palve haigevoodist

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)