Esileht » Uudis » Esileht »

Eestlased on tänulikud sõpruse ja toetuse eest

09.03.2016 | | Rubriik: Esileht

rainerstahl418. märtsil täitub 65. eluaasta Saksamaa Ühendatud Evangeelse Luterliku Kiriku abiorganisatsiooni Martin-Luther-Bundi (MLB) kauaaegsel peasekretäril õp dr Rainer Stahlil.

Tema pidulik pensionile siirdumine leiab aset reedel, 11. märtsil Erlangenis, kus asub ka MLB keskus. Rainer Stahli mantlipärijaks valiti möödunud aasta lõpus Evangeelse Kiriku Saksamaal ülemkirikunõunik õp Mi­chael Hübner.
Rainer Stahl asus peasekretäri ametisse 1998. aastal ning pühendus ühtekokku 17 aastaks tööle, mille tegemiseks MLB 1932. aastal loodi: luterlike kirikute ja koguduste ainelisele ja vaimsele toetamisele diasporaas. EELK suhete algus MLBga ulatub samuti 17 aasta taha.
Praegu on MLB abiks luterlikele vähemuskirikutele 26 maal üle maailma. Vaatamata väga laiale ja mitmekesisele tööpõllule on Rainer Stahl suutnud oma tööd teha nii suure keskendumise, tähelepanelikkuse, armastuse ja kannatlikkusega, et on tekitanud meis tunde, justkui oleks EELK ainus kirik, keda MLB aitab. Ta on leidnud aega meie töösse süveneda ja meile mitmel korral ka külla tulla.
MLB vahendusel saab igal aastal kaks või kolm EELK kogudust toetust vaimulikule ametiauto soetamiseks, samuti toetatakse ajalehte Eesti Kirik, kutsutakse meie vaimulikke, töötegijaid ja üliõpilasi saksa keele kursustele ja teoloogiapäevadele.
Rainer Stahli eestvedamisel on kogutud raha ka üksikute suuremate projektide jaoks, nagu näiteks uue kiriku ehitamine Sakku. Paljude aastate jooksul osutatud hindamatu abi eest autasustasime teda 2014. aastal EELK koostöömedaliga.
Oleme kirikuna väga tänulikud, et meil on olnud nii armastusväärne, toetav ja inspireeriv koostööpartner nagu Rainer Stahl ning soovime talle edaspidiseks rohkesti Jumala õnnistust ja hoidmist.
Kadri Eliisabet Põder,
konsistooriumi rahvusvaheliste suhete assessor

Kandke üksteise koormaid, nõnda te täidate Kristuse seadust. (Gl 6:1)