Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Eestlane Euroopa baptistide etteotsa

09.10.2019 | | Rubriik: Kirikuelu

meego remmel2Euroopa Baptistiföderatsiooni nõukogu valis Šotimaal Glasgow’s Eesti Evangeelsete Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liidu (EEKBKL) pastori Meego Remmeli kaheks aastaks organisatsiooni presidendiks.

Euroopa Baptistiföderatsioon (EBF) ühendab umbes 800 000 usklikku 52 Euroopa, Lähis-Ida ja Kesk-Aasia riigist.
Meego Remmeli sõnul on tegemist mitte kiriku, vaid sarnaste veendumuste ja missiooniga koguduste liite võrgustava katusorganisatsiooniga. „Minu ülesandeks on neid kõiki ühel või teisel viisil esindada ja vahendada, olgu omavahelises suhtluses või ka suhetes teiste uskkondade, usundite ning ilmaliku maailmaga,“ selgitas ta.
Ühtlasi asub Remmel juhtima ka komiteed, mis otsib EBFile uut peasekretäri. „See on vastutusrikas ülesanne, mille täitmisel loodan Jumala abile ja ühises tööpanuses oma parima andmisele,“ kinnitab Remmel. Ta rõhutab, et hindab väga enda eest tehtud ja tulevikuski tehtavaid eestpalveid.
Meego Remmel pole muide ainus eestlane, kes EBFi töösse oma panuse andnud. Selle presidendina on varem tegutsenud ka pastor Helari Puu, organisatsiooni peasekretäri Anthony Pecki assistent on aga juba pikemat aega Helle Liht.
Rain Soosaar

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde! (Jh 12:32)