Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Eestisse kutsutakse misjonäre

16.02.2007 | | Rubriik: Kirikuelu

Viimasel ajal on Eesti kui misjonipõllu kohta huvi tuntud mitmel korral.

Misjonitöö võimalustega Eestis tutvusid Soome luterliku kiriku Rahvamisjoni misjonärid, pastor Jukka Repo koos diakooniatöötajast abikaasa Maria ning kooliikka jõudvate Saara ja Samueliga. Alates 1990. aastast Ingeri luterliku kiriku teenistuses olnud misjonärid on varem töötanud Ingerimaa, Peterburi ning Mordva kogudustes. Perekond valmistub võimalikuks tööperioodiks Eestis alates 2007. aasta suvest.

Misjonäridel pole valmismõeldud töönägemust, vaid nad on avatud Eesti vajadustele. Võimaluste täpsustamiseks käidi Tallinna Jaani, Hageri, Nõmme ja Peeteli koguduses ning Misjonikeskuses, kohtuti peapiiskop Andres Põderi ning misjoniassessor Joel Luhametsaga. Lastele jäi hea mulje Tallinna soome koolist.

Samal ajal viibis Eestis teinegi misjonäripaar, Leena ja Pauli Haakana Soome Misjoniseltsist. Praegused Ingeri kiriku töötegijad Peterburis kaaluvad järgmise tööpaigana samuti Eestit.

Misjonikeskus jätkab ettevalmistusi perekondade Repo ja Haakana töölekutsumiseks. Misjonäride tuleku otsustavad nii EELK kui ka misjoniseltsid kevade jooksul.

Piret Riim

2 kommentaari artiklile “Eestisse kutsutakse misjonäre”

  1. Külaline ütleb:

    Vaat aga kui nüüd Soomest see tõeline valgus hakkab tulema… Vanasti tõid pakikohvi Kulta Katriina ja vanu riideid, siis oli küll tunne,et Jumal elab Soomes. Jah võibolla oleks isegi mõnevõrra nostaligiline.

  2. Külaline ütleb:

    Kristlikke kogudusi ja kirikukesi on rohkem kui sada, kas nemad ei tule enam misjoniga toime? Kas nende lubadusi enam ei usuta, et on vaja Soomest misjonäre tuua? Ja mis kallakuga teoloogiat on sealt oodata? Meie ja Skandinaavia kirikute suhete probleeme te ju teate. Niisiis, tulevad ja ei oma nägemust. Huvitav, huvitav!

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)