Esileht » Online » Online artiklid »

Eestimaa taaspühendamine Jumala Emale Neitsi Maarjale

26.08.2015 | | Rubriik: Online artiklid

Juba terve aasta oleme võinud tähistada ühiselt Eesti Kirikute Nõukogu teiste liikmeskirikutega Maarjamaa 800. aastapäeva. Juubeliaasta ettevõtmisi jagub Eesti erinevatesse kirkutesse ja kristlikesse kogudustesse veel käesoleva kalendriaasta lõpuni ning järgnevassegi aega.

Nõnda on Rooma-Katoliku kiriku piiskop Philippe Jourdan kutsunud pühapäeval 6. septembril kõiki Eesti kirikute juhte edastama allolevat kutset ka oma kirikute liikmetele, et julgustada neid osalema kell 12 Tallinnas Pühade Apostlite Peetruse ja Pauluse Katedraalis toimuval missal, kus uuendatakse Maarjamaa pühendamist Jumala Emale Maarjale. Eesti Kirikute Nõukogu president peapiiskop emeeritus Andres Põder on nimetanud seda sündmust Maarjamaa juubeliaasta krooniks.

Kuna on pühapäev ja meie kirikutes kogunevad kogudused jumalateenistustele, ei ole paljudel meie seast vahetu osalemine katoliku kirikus toimuval missal võimalik. Seetõttu kutsun omalt poolt üles kõikides meie kogudustes Maarja sünnipäeva ehk ussimaarjapäeva eel või järel toimuvatel jumalateenistustel meenutama Eesti- ja Liivimaa pühendamist Pühale Neitsi Maarjale, kutsuma üles meeleparandusele ning palvetama meie Isamaa ja rahva kristliku tuleviku pärast.

Õnnistust ja rahu soovides

+Urmas Viilma

Peapiiskop

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)