Esileht » Online » Online artiklid »

Eestimaa kirikutes peeti jõulupüha jumalateenistusi

25.12.2015 | | Rubriik: Online artiklid

Eestimaa kirikutes peeti täna esimese jõulupüha ehk Kristuse sündimise püha jumalateenistusi. Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus algas aga eile veidi enne südaööd rahvusvaheline jõuluöö jumalateenistus.

Eesti evangeelse luterliku kiriku (EELK) peapiiskop Urmas Viilma kõneles Tallinna piiskoplikus Toomkirikus Eesti kristlikust traditsioonist, mis on tema sõnul tugevam kui esmapilgul paista võib, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Peapiiskopi sõnul kinnitab seda seegi, et lõppeval aastal tähistati 800 aasta möödumist ajast, kui Eestimaa nimetati Maarjamaaks.

Kristuse sündimise püha tähistati jumalateenistusega nii varajastel hommikutundidel kui ka öösel. Osale kristlaskonnast on jõuluöö missa pühade tähtsaim teenistus ja kõrgpunkt.

Rootsi-Mihkli kirikus peeti rahvusvahelist jõuluöö jumalateenistust 

Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus algas eile veidi enne südaööd rahvusvaheline jõuluöö jumalateenistus, kuhu tulid külla ka teised kogudused.

Laululehed olid eesti, rootsi, saksa, soome, vene, inglise, läti keeles ja nii said kõik laulda küünlavalgel jõululaule oma emakeeles.

“See on olnud ikka vana kiriklik traditsioon, et öösel peetakse inglite missa, varahommikune on karjaste missa ja esimese jõulupüha päeval on tavaline koguduse jumalateenistus keskpäeval,” selgitas EELK Rootsi-Mihkli koguduse õpetaja Patrik Göransson.

Edasi loe ERR Uudistest.

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)