Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Eestimaa kirikud avavad teelistele uksed

23.05.2012 | | Rubriik: Kirikuelu

 Eesti Kirikute Nõukogu esitles Pirita kloostris projekti «Teeliste kirikud 2012».

«Teeliste kirikud» on Eesti Kirikute Nõukogu mittetulunduslik kultuuriturismi projekt, mille eesmärgiks on tutvustada nii Eestit külastavale turistile kui ka kohalikule reisihuvilisele suveperioodil pikemalt avatud, kauneid ning unikaalseid Eesti sakraalhooneid – kirikuid, kabeleid, palvemaju ja kloostreid.
Avatud kirikuid tutvustavad nii informatiivne, pildimaterjaliga illustreeritud tasuta jagatav teatmik kui ka sarnase kujundusega veebilehekülg.
Trükises leiab eesti ja inglise keeles lühitutvustuse ligikaudu 200 pühakoja kohta, millele on lisatud projektis osalevate kirikute kontakt­andmed, jumalateenistuste ja palvuste algusajad ning ülevaade kirikutega seotud majutuspaikadest. Iga kiriku juurde on märgitud muu hulgas kontakttelefon juhuks, kui teeline soovib oma külaskäigu eelnevalt kokku leppida.
Lisaks trükisele on teelisi juhatamas samasisuline veebilehekülg, milles leiab informatsiooni avatud pühakodadest peale eesti keele ka inglise, saksa, soome, vene, rootsi ja prantsuse keeles.
Eestimaa pühakodasid tutvustavat teatmikku jagatakse tasuta turismiinfopunktides üle Eesti ja projektiga liitunud pühakodades. Saatesõnas kirjutab Eesti Kirikute Nõukogu asepresident piiskop Phi­lippe Jourdan: «Kui Sa astud kirikusse, ära unusta pühakirja meeldetuletust: «Kirjutatud on: «Minu koda peab olema palvekoda»» (Lk 19:46).»
Avatud kirikute hooaeg kestab mai algusest septembri lõpuni. Vaata www.teelistekirikud.ekn.ee.
Eesti Kirik

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)