Esileht » Uudis » Uudised »

Eestimaa kirikud 2021

21.10.2020 | | Rubriik: Uudised

Eesti Kiriku toimetus on 22 aastat välja andnud värvipiltidega seinakalendrit Eestimaa kirikutest. Esikaanel fragment Arvo Pärdi keskuse kabeli maalingust: Kristus koos Athose pühade isade Siluani ja Sofroniga; tagakaanel Haapsalu toomkiriku altar.

Järgmise aasta kalender saab jätku selle aasta kalendrile, kus tutvustame taasiseseisvunud Eestis ehitatud uusi pühakodasid ja taastatud ajaloolisi pühakodasid. Kalender on oikumeeniline. Lisaks EELK pühakodadele on kalendris tutvustamisel kolm metodisti kirikut (Tallinnas, Tartus ja Pärnus), Tartu Salemi baptistikirik, EAÕK metropoliidi katedraalkirik Tallinnas ja Arvo Pärdi keskuse kabel Laulasmaal.

Tutvustatud EELK kirikutest võib tinglikult uueks pidada vaid Jõgeva lasteaiast ümber ehitatud pühakoda. Nii Peeteli ki­rikul, Haapsalu toomkirikul, Halliste, Paldiski ja Viljandi Jaa­ni kirikul on auväärne ehitusajalugu, kuid pühakoja funkt­si­oonis on need hooned taas pärast kogudusele andmist ja ülesehitamist. Kalendri väljaandmist on toetanud EKN ning E.E.L.K. Los Angelese kogudus. Pildid tegi Endel Apsalon.

Esimesed trükisoojad kalendrid said endale kingiks kõik need kirikulised, kes olid läinud nädala reedel Eesti Kiriku taasilmumise 30. aastapäeva tänujumalateenistusel Tartu Jaani kirikus. Kalendrit on võimalus  osta ja tellida toimetusest (sirje.kasemaa@eelk.ee, tel 733 7795). 

Hind: 1–10 eksemplari 3 eurot, al 10 eksemplarist 2.70, al 100 eksemplarist 2.50. Postiga saates 4.50.

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)