Esileht » Elu ja Inimesed » Ühiskond »

Eestikeelset motopiiblit jagati Äksis

29.04.2015 | | Rubriik: Ühiskond

Motopiibel, mis sisaldab Uut Testamenti ja Psalme, on trükitud veekindlale paberile ja seda levitatakse sõpruskonnas käest kätte.
Eesti Piibliselts

Möödunud laupäeval, 25. aprillil avasid Eesti kristlikud motoklubid Äksi kirikus peetud jumalateenistusega oma suvehooaja, kus jagati ka eestikeelset nn motopiiblit.

Kes laupäeval Tartust Jõgeva poole teel olid, said osa muljetavaldavast vaatepildist, kui üle 300 stiilselt nahka riietunud mootorratturi oli teel Äksi, et alustada seal traditsiooniks saanud viisil oma suvehooaega. «Peame oluliseks teha seda pühakojas jumalasõna ja palvega,» kinnitab Eesti Kirikule Tallinna motoklubi liige Jurgis, kes esitleb ennast eesnimega.
Jurgise sõnul sai komme alguse mõned aastad tagasi pärast ühe sõpruskonda kuulunu traagilist surma. Toona mälestusteenistusele kogunedes küpseski ratturitel idee igal kevadel Äksi kirikus kohtuda. Jurgis rõhutab, et valitud hobi veeta aega teedel kihutades kätkeb endas tavalisest suuremat riski. «Taevaisa kaitse on oluline,» rõhutab ta, lisades, et palvustel osalenute peal näibki olevat Jumala kaitse, sest keegi pole ohtlikult avariisse sattunud.
Hooaja avateenistus on jäänud juhtida mõnele sõpruskonda kuuluvale vaimulikule. Konfessioon ei ole sealjuures määrav, sest kristlike mootorratturite hulgas on erinevate kirikute liikmeid. Aktiivsed on Raido Orav Viimsi vabakogudusest ja Uldar Järve nelipühikirikust. Samuti on vaimulikuna olnud tegev Leevi Reinaru.
Tänavuse kokkutuleku tegi eriliseks see, et tänu soome sõprade toetusele ja Eesti Piibliseltsi teostusele oli huvilistele jagada esimene eestikeelne, äsja Hiinas veekindlale paberile trükitud motopiibel alapealkirjaga «Plaan B». «See ei ole mõeldud müümiseks, levitamine toimub käest kätte põhimõttel,» selgitab Jurgis.
Liina Raudvassar

Kristus ütleb: Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise! (Mt 11:28)