Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Ühiskond »

Eesti Vabariik kutsub sünnipäevale

11.11.2015 | | Rubriik: Ühiskond

eesti-vappInternetilehekülg EV100 pakub hulganisti võimalusi, et muuta Eesti 100. sünnipäev enda jaoks meeldejäävaks ja huvitavaks.

2018. aastal tähistame oma riigi sajandat sünnipäeva ja kõik võivad sel puhul endale ja riigile kingi teha. Küpsetada tordi või korraldada meeldejääva ürituse, kirjutada laulu või istutada puu. Tuleb vaid fantaasia tööle panna, sest kingitus võib olla mis tahes.
Kui aga on soov, et kingitus oleks kaalukam-kulukam-töömahukam ja sellest saaks osa ka naaber, koduküla või -linn,  tuleks oma kingiidee interneti vahendusel välja käia ja endale mõttekaaslased või rahaline toetus leida.
Näiteks on meedias kajastatud seda, kuidas Valtrik Pihl koob sünnipäevalapsele tõeliselt suurt lippu mõõtudega 15 x 9 m. Igaüks ei pea hakkama muidugi lippu kuduma, kuid paljud on kindlasti kuulnud arhitektuuriprogrammist «Hea avalik ruum», mille käigus rekonstrueeritakse nii mõnegi meie linna nagu Põlva, Tõrva, Võru jt linnaruum.
Ka on kindlasti paljud osalenud muinsuskaitseameti algatatud 100 aarde otsingul. Paljudes paikades otsitakse toetust, et soetada muusikakoolidele pille. Oma panuse võib anda teatriprogrammi «Sajandi lugu» või osaleda muusikasündmuste ideekonkursil.
«Eestil on hea meel kingituste üle kõigist eluvaldkondadest, mis tekitavad rõõmu ja rahulolu nii endale kui oma kaasmaalastele. Sünnipäev annab põhjuse, et leida üles see, mis teeb meid eriliseks ja omataoliseks kogu maailmas. See on võimalus leida üles seni rääkimata lood ja avastamata aarded. Näidakem seda, mida me oskame,» kirjutatakse kodulehel https://ev100.ee/.
Kogudustel on võimalus esitada omapoolseid ettepanekuid tähistamaks Eesti vabariigi sajandat sünnipäeva. Oma ettepanekud tuleks saata Anneli Ohvrili aadressile anneli@ev100.ee ja kirja koopia aadressile ekn@ekn.ee
Rita Puidet

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)