Esileht » Arvamused » Nädala ringvaade »

Eesti Vabariigi sünnipäevanädal

21.02.2018 | | Rubriik: Nädala ringvaade

Eesti valmistub 100. sünnipäevaks. Olin nädala alguses tunnistajaks, kuidas karges lumises talvehommikus sätiti sinimustvalgeid kaunistusi Tartu raekojale, lisaks on raekoja ees kuus lipumasti rahvuslippudega. Küllap mõeldakse ka kodudes, kuidas oleks kõige väärikam tähtpäeva meeles pidada, ja tehakse selleks ettevalmistusi. On veel aega täiendada sümboolika varusid ja vaikselt mõtiskleda oma südames, mida see kõik minu jaoks tähendab.
Terve aasta, eriti käesolev kuu ja eriliselt see nädal, on täidetud rohkete temaatiliste üritustega. Eestimaa eri paikades toimub üle 600 ürituse. Iga soovija saab endale leida hingelähedase võimaluse, kuidas ja kus nendest tähistamistest osa võtta. Eile avati Haapsalus lipuväljak. Homme saame osa sellest, et üle Eesti saavad sümbolkujud sinimustvalged sallid ja mütsid. Ülehomme on tähelepanu Pärnul, kus avatakse skulptorite Margus ja Mart Kadariku loodud Päästekomitee mälestussammas, Rüütli platsil loetakse ette iseseisvusmanifest, sellele järgneb rahvapidu. Laupäeval heisatakse päikesetõusul rahvustrikoloorid, läbi päeva helisevad üle armsa Maarjamaa kirikute kellad, et kutsuda inimesi isamaa eest palvetama, peetakse kõnesid ja asetatakse pärgi vabadussamba jalamile. Toimuvad vastuvõtud ja pidulikud perelõunad, räägitakse lugusid ja ollakse tänulikud.
Meie juured on sügaval selles maas, selles keeles, inimestes. Oleme tänulikud Jumalale, et meil on oma riik, ja palume õnnistust rahvale, maale, igale üksikule inimesele. Täname armu ja pikameelsuse eest! Kiidetud olgu Issand!
Kätlin Liimets

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)