Esileht » Online » Online artiklid »

Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves kohtus Kadriorus Luterliku Maailmaliidu presidendi piiskop Munib A. Younaniga ja EELK peapiiskop Urmas Viilmaga

03.02.2015 | | Rubriik: Online artiklid

Täna, 3. veebruaril kohtus president Toomas Hendrik Ilves päev varem ametissepühitsetud EELK peapiiskop Urmas Viilma ning Jordaania ja Püha Maa Evangeelse Luterliku Kiriku piiskopi ning Luterliku Maailmaliidu presidendi Munib A. Younaniga. President Younani saatis Luterliku Maailmaliidu misjoni- ja arenguosakonna Euroopa sekretär õp dr Eva-Sibylle Vogel-Mfato.

Luterlik Maailmaliit (LML) on kirikute osaduskond, millesse kuulub 144 kirikut. LML ühendab ühtekokku enam kui 70 miljonit kristlast 79 maal: Euroopas 36,3 miljonit, Aafrikas 20 miljonit, Ladina-Ameerikas 850 000, Põhja-Ameerikas 4,4 miljonit ning Aasias ja Okeaanias 9 miljonit. LML-i liikmeskirikud on jaotatud seitsmesse regiooni: Aafrika, Aasia, Kesk- ja Lääne-Euroopa, Kesk- ja Ida-Euroopa, Põhja-Euroopa, Ladina-Ameerika, Põhja-Ameerika.

Piiskop Munib A. Younan valiti Luterliku Maailmaliidu presidendiks Saksamaal Stuttgartis 24. juulil 2010. Presidendina on ta ka LML-i nõukogu, täidesaatva komitee ja hoolekogu esimeheks.

Edasi loe EELK uudistest.

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)