Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Eesti Vabariigi aastapäeva jumalateenistus

23.02.2022 | | Rubriik: Uudised

24. veebruaril algusega kell 10.15 toimub Tallinna piiskoplikus toomkirikus Eesti Vabariigi 104. aastapäeva oikumeeniline jumalateenistus, mille kannab üle ka Eesti Televisioon. Jumalateenistuse korraldab Eesti Kirikute Nõukogu. Teenivad EKNi president Urmas Viilma (jutlus), toomkoguduse õpetaja Arho Tuhkru, abiõpetaja Joel Siim ja EKNi liikmeskirikute esindajad. Jumalateenistuse muusikalises osas teenivad kaasa Kadri Ploompuu orelil, Indrek Vau ja Villem Süvari trompetitel, Rein Roos timpanitel, Tallinna Toomkooli koor, toomkoguduse koor Laudate Dominum.

Toomkoguduse õpetaja Arho Tuhkru ütleb, et jumalateenistusele on oodatud kõik eestimaalased, kes seda soovivad. Kehtivad terviseameti poolt määratud hajutatuse ja kirikuruumi 50% täituvuse nõue (mahub umbes 200 kirikulist). Kanda tuleb maske, mis on ka kohapeal saadaval.

Kuna sel aastal Vabariigi Presidendi vastuvõttu epideemia tõttu ei toimu, siis on jumalateenistusel ilmselt vähem külalisi, näiteks jääb diplomaatiline tippkorpus tulemata sellisel määral nagu tavaliselt. Küll kuulub jumalateenistus ametlikku vabariigi aastapäeva tähistamise ürituste programmi ja president Alar Karis on teada andnud, et osaleb.

Nõnda peab ülendatama Inimese Poeg, et igaühel, kes usub, oleks temas igavene elu. (Jh 3:14b,15)