Esileht » Uudis » Uudised »

Eesti Vabariigi 100 aasta juubeli­üritused kutsuvad matkale

29.03.2017 | | Rubriik: Uudised

Kubermangupiiriga Eesti kaart.

Eesti Vabariik 100 juubeliperiood algab I ülestõusmispühal, 16. aprillil, mil tähistame saja aasta möödumist eestlaste asualade ühendamisest ja Eestimaa kontuuri tekkest.
Avaürituseks on suur matk kunagisel Eestimaa ja Liivimaa kubermangu piiril ja selle läheduses. Matkale saab registreeruda alates 20. märtsist.
ETV 16. aprilli saatepäev on samuti pühendatud EV100-le.
Sel päeval seavad seiklussportlased ja hea ettevalmistusega matkajad sammud kunagisele Liivimaa ja Eestimaa kubermangu piirile, mis kulgeb Peipsi rannalt Läänemere kaldale. „Kubermangupiir on ajalooliselt sätitud aladele, kus see kõige vähem inimtegevust segaks: metsadesse ja rabadesse, jõgede keskele. Tõotab huvitav matkapäev tulla,“ sõnas matka projektijuht Paavo Nael. Iga grupp matkab läbi oma lõigu ning õhtuks on kubermangu piirijoon läbitud. Tänu GPS-seadmetele on võimalik jälgida matkajate liikumist virtuaalsel kaardil, mida saab vaadata ETV ekraanilt ja EV100 kodulehelt.
Lisaks läheb Eestimaad avastama veel kuni 3000 rahvamatkajat, kes saavad valida üheksa sihtkoha ja 18 erinevas pikkuses marsruudi vahel. Need marsruudid läbivad Eestimaa eri paiku ja maastikke. Marsruudid on erineva pikkusega, alates kolmest kuni 23 kilomeetrini. Matkajate sihtkohtadeks on omaaegse kubermangu piiri läheduses asuvad üheksa rahvamaja, kus saabujaid ootab ees soe supp ja kultuuriprogramm. Kuna kogunemispaigad suudavad vastu võtta piiratud arvu külalisi, tuleb matkadele registreeruda aadressil www.ev100.ee.
Eesti Kirik

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)