Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Eesti tunnustab riigi teenete­märkidega ka kiriku kaastöölisi

15.02.2017 | | Rubriik: Uudised

arvo survoPresident Kersti Kaljulaid annab Eesti Vabariigi 99. sünnipäeva eel meie riigi teenetemärgid tänuks 113 inimesele, kelle pühendumus oma kutsetööle või kogukonnale on muutnud kogu Eesti paremaks.
Teenetemärkide saajate seas on EELK vaimulikke. Rootsi-Mihkli koguduse õpetaja rootslane Johan Patrik Göransson (Valgetähe V klass) on end Eestiga sidunud 1996. aastast ja teda tunnustatakse eestirootslaste kultuuripärandi hoidjana. Risti koguduse õpetajat Annika Laatsi (Eesti Punase Risti IV klass) tunnustatakse hingehoiu korraldajana. Annika Laatsi kolleegi Tallinna Diakooniahaiglast, hospiitsosakonna vanemõde Teija Tuula Marjatta Toivarit tunnustatakse hospiitsi arendamise eest samuti Eesti Punase Risti IV klassi teenetemärgiga.
Tunnustati ka mõnda EELK liiget, nagu Indrek Treufeldti, teleajakirjanikku ja õppejõudu, kes saab Valgetähe IV klassi teenetemärgi. Ta on valitud mitmendat koosseisu Tallinna Toomkoguduse juhatuse esimeheks ning ta on EELK avalike suhete komisjoni liige. Raadioajakirjanik Kaja Kärner (Valgetähe V klass) on Tallinna Jaani koguduse vastvalitud nõukogu liige. Ajakirjanik Anneli Ammas (Valgetähe V klass) on Haapsalu koguduse liige ja Eesti Kiriku toimetuse kolleegiumi liige. Teda on tunnustatud ka Haapsalu koguduse teeneteristiga 2006. aastal.
Maarjamaa Risti V klassi teenetemärgi saab soome-ugri kultuuri edendamise eest misjonär Arvo Sulo Survo (62, fotol). Ingerisoomlane Arvo Survo õppis usuteaduse instituudis aastail 1981−1990. Üliõpilasena ordineeriti ta 1983. aastal EELK diakoniks ja suunati tööle Leningradi kogudusse, 1987. aastal ordineeriti aseõpetajaks ja õpetaja õigused sai 1990. aastal peapiiskop Kuno Pajulalt.
Arvo Survo on 1999. aastast misjonär. Praegu Soome Luterliku Evangeeliumiühenduse (SLEY) misjonär Soome Vihti koguduse lähetusega, tema teenimispaik on Venemaal Ingeri kirikus.
1994. aastal on ta saanud Aleksis Kivi Seltsi tunnustuse.
Eesti Kirik

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)