Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esileht »

Eesti Raadio viib pühadel kiriku igasse kolmandasse eesti kodusse

07.04.2004 | | Rubriik: Esileht, Uudised

Viimsi Püha Jaakobi koguduse ning Nõmme baptistikoguduse jumalateenistused jõuavad ülestõusmispühadel Vikerraadio ja Klassikaraadio otseülekannete vahendusel sadade tuhandete kuulajateni.
Suurel Reedel vahendab Eesti Raadio kell 11 jumalateenistust Nõmme baptistikogudusest, kus teenib abipastor Urmas Roosimaa, jutlustab pastor Taavo Lige ja osaleb meesansambel. Teine jumalateenistuse ülekanne algab esimesel ülestõusmispühal kell 11.15 Viimsi Püha Jaakobi kogudusest. Lisaks koguduse vaimulikule Erkki Juhandile võtab jumalateenistusest osa peapiiskop emeeritus Kuno Pajula, kes peab ka ülestõusmispüha jutluse. Selle Püünsi koolis toimuva jumalateenistusega algavad ühtlasi Viimsi kirikupäevad.
Mõlemad jumalateenistused kõlavad otseülekandena nii Vikerraadios kui ka Klassikaraadios. Eesti Raadio vahendab jumalateenistusi suurematel kirikupühadel ja iseseisvuspäeval, ütles Eesti Kirikule Eesti Raadio kirikuelusaadete toimetaja Meelis Süld. TNS Emori viimase uuringu järgi on Vikerraadiol 328 000 kuulajat.
Eesti Televisioon kannab Suure Reede jumalateenistuse üle kell 17 Kärdla baptistikogudusest, kus teenib pastor Erki Tamm. 1. ületõusmispühal kell 13 saab telerist vaadata ülestõusmispühade eelõhtul, 10. aprillil salvestatud missat Pühalepa Püha Laurentiuse kirikust. Jumalateenistusel teenivad Kärdla, Pühalepa ja Reigi koguduse õpetaja Enn Auksmann; Emmaste ja Käina koguduse õpetaja Argo Olesk ning Usuteaduse Instituudi üliõpilane Antti Leigri.
EK

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)