Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Eesti Piibliselts teeb ajalugu

11.06.2014 | | Rubriik: Kirikuelu

Eesti lipu 130. aastapäeva pidustustele Otepääle oli kutsutud ka Eesti Piibliselts, et anda inimestele võimalus osaleda aktsioonis «Kirjutame Piiblit!».

Jõulude ajal alanud ettevõtmisega loodetakse käesoleva aasta jooksul käsitsi ümber kirjutada kogu Piibel. Selleks on elektrooniliste tahvlite jaoks välja töötatud spetsiaalne tehnoloogiline rakendus. Maarja-Magdaleena koguduse õpetaja Aivo Prükk administreerib kogu süsteemi, s.t tõstab kirjutatud salmid oma õigele kohale.
Kui piibliseltsi peasekretär Jaan Bärenson mõnele üritusele külla läheb, on tal kaasas neli tahvlit ja sama palju piibleid. Suureformaadilised – et kirjutajad lugeda näeks – kaaluvad kokku 12 kilo.
Lipu sünnipäeval alustati kirjutamist Apostlite tegude 3. peatükist. Vähemalt mina alustasin Peetruse kõnega Saalomoni sammaskäigus ning mõtisklesin kirjutamise ajal usu sügavuse ja Jumala kõikvõimsuse üle. Kui paari tunni pärast Eesti Rahva Muuseumi direktor Tõnis Lukas sama tahvli taga kirjutama asus, oli järg jõudnud järgmise peatüki keskpaigani.
Kommentaariks ütles Lukas, et «tunne oli väga hea, kirjutada mulle meeldib, lugeda ka». «Vägev,» võttis ta ajaloolise hetke kokku ühte sõnasse. Oma salmi pani ainulaadsesse Piiblisse kirja ka riigikogu aseesimees Laine Randjärv. On tõesti ainulaadne kogemus seda teha ja näha, kuidas valge otsaga peenikese pulgaga kirjutades mustad tähed väikse viivitusega ekraanile ilmuvad.
Sama nädala lõpus sai oma salmid kirja panna Rakveres. Kui kuskil on soovi kirjutamisest osa saada, andke piibliseltsile teada. Kui kogu Piibel on ümber kirjutatud, saab seda lugeda-näha internetiaadressil www.piibel.net.
Rita Puidet

Inimese Poeg ei ole tulnud, et lasta ennast teenida, vaid et ise teenida ja anda oma elu lunaks paljude eest! (Mt 20:28)