Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Eesti Piibliselts kutsub näitusele

21.06.2017 | | Rubriik: Teated

näitusKirikupäevade ajal Saaremaal sai kuulata reformatsiooni 500. aastapäevale pühendatud konverentsil ettekandeid pühakirjast ja emakeelsest Piiblist, keelest ja Piibli tõlkimisest, Lutheri mõjust ja tähendusest. Ettekannetega esinesid nii Saaremaa Rüütelkonna liikmed Hannsjörg v. Freytag-Loringhoven ja Nicolai v. Cube kui Eesti Piibliseltsi esindajad Jaan Bärenson ja Mart Rannut. Konverentsi raames avati linnuses ulatuslik näitus (fotol), mis jääb avatuks 1. augustini.
Tehniliselt teevad näituse huvitavaks gofreeritud papist raamatud, mis näevad vanad välja ja annavad emotsionaalse värvingu lisaks saadavatele teadmistele. Nii võib imetleda ladinakeelset Piiblit 12. sajandist. Stendidelt leiab 4. sajandist pärit koptikeelse Johannese evangeeliumi katkendi ja aastast 1567 kõmrikeelse Uue Testamendi suurenduse. Uudistamist on näitusel palju ja igal eksponaadil on oma lugu.
Osa originaale kuulub Eesti Piibliseltsile ja need on kas ostetud (Helsingist antikvariaadist, Saksa Piibliseltsist) või kingitud (Hispaania Piibliselts). Osa eksponaate on üles pildistatud Cambrigde´i ülikoolis Inglismaal, üks tänu õnnelikule juhusele Wittenbergis.
22. juunil avatakse näitus Kullamaa kultuurimajas ja see jääb avatuks 30. septembrini. Näitust saab 4.–31. augustini näha Haapsalu toomkirikus.

Kristus ütleb: Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise! (Mt 11:28)