Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Eesti misjonärid on oodatud kõnelejad

25.01.2012 | | Rubriik: Kirikuelu, Persoon kaasajast

Misjonikohviku esinejateks olnud Margit ja Vitali Taks on kurdid pastorid. Pühapäeval nelipühi kiriku keskuses toimunud oikumeenilisele kokkusaamisele, mida tuntakse Misjonikohviku nime all, kutsuti külaliseks abielupaar Margit ja Vitali Taks.

Tegu on kurtide maailmas tuntud ja oodatud kuulutajatega: Margit on ordineeritud 2001. aastal nelipühi kiriku pastoriks ja Vitali 2006. aastal diakoniks, aga jumalasõna on nad kuulutanud ning pere- ja abieluseminare läbi viinud paarkümmend aastat. Ikka viipekeeles, milles nad ise suhtlevad.
Nelipühi kiriku välismisjoni direktor Peep Neimann ütleb, et Eesti on eriliselt õnnistatud olukorras: «Parim viis kuulutamiseks on, kui kurtidele jagab jumalasõna teine kurt, siis võetakse seda paremini vastu.»
Margit ja Vitali on käinud misjonitööl Venemaal, endistes liiduvabariikides, Euroopas, Hiinas ja Ameerikas. Vaid Austraalia ja Aafrika mandrile pole nad jõudnud. Möödunud aastal olid nad kuulutustööl Gruusias ja Bulgaarias ning osalesid ainsate kurtidena Budapestis peetud I Euroopa nelipühiliikumise misjonikonverentsil, kus hämmastasid kuulajaid oma töö mastaapsusega.
Eriliselt hindab Peep Neimann Margiti ja Vitali korraldatud pereseminare, tänu millele on muutunud paljude paaride kooselu. Sageli leiavad kurdid just seminaride kaudu tee Jumala ja koguduse juurde. Margiti ja Vitali optimism ja eeskuju on need, mis inimesi kõnetavad. Paljud kurdid on saanud nende elust julgustust, võtnud vastu usu ja neist on saanud koguduse töötegijad.
Kord kuus on nelipühi kirikus korjandus misjonitöö heaks, regulaarselt annetavad eraisikud, toetust saadakse ka välismaalt. Margit ja Vitali korraldavad oma reisid iseseisvalt, reisivad saatjata ning juhivad kohapeal piiblikooli, et koolitada koguduste vajaduseks töötegijaid.
Rita Puidet

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)