Esileht » Uudis » Uudised »

Eesti lipu aasta välja kuulutatud

11.02.2004 | | Rubriik: Uudised

President Arnold Rüütel kuulutas 2. veebruaril Tartu rahulepingu 84. aastapäeva kogunemisel Tartus Vanemuise t 35 maja ees, kus omal ajal rahuleping allkirjastati, välja Eesti lipu aasta.
President lausus oma kõnes, et sinimustvalge all võideldes on sündinud meie riiklik iseseisvus ja nendesamade värvide all laulsime oma riikliku sõltumatuse jälle tagasi.
President Rüütli sõnul on eriti kohane 2004. aastat tähistada kui Eesti lipu aastat, kuna Eestist saab alates maist Euroopa Liidu liikmesriik. «Meie sinimustvalge värvikolmik hakkab selles rahvusvahelises ühenduses kandma ja sümboliseerima meie rahvuslikku väärikust. Nii meie enda kui muu Euroopa jaoks,» lausus president oma pöördumises.
Käesoleva aasta 4. juunil möödub 120 aastat sinimustvalge lipu õnnistamisest Otepääl Eesti Üliõpilaste Seltsi liikmete ja Otepää koguduse õpetaja, seltsi vilistlase Burchard Sperrlingki poolt. Täna on ajalooline lipp hoiul Eesti Rahva Muuseumi hoidlas; Otepää ajaloolises pastoraadis on avatud Eesti Lipu Muuseum.
Riigikantselei juures on moodustatud töögrupp, et tähistada Eesti lipu aastat. EELK poolt on töögruppi nimetatud assessor Tiit Salumäe.
EK

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)