Esileht » Online » Online artiklid »

Eesti lipu 136. sünnipäeva puhul heisati lipud

04.06.2020 | | Rubriik: Online artiklid

Riigi- ja omavalitsusasutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud heiskasid neljapäeval riigilipu, sest 4. juunil on Eesti lipu 136. sünnipäev.

Eesti lippu kui meie riigi, kultuuri ja iseteadvuse sümbolit on oodatud heiskama ka kõik teised oma kodudele, ühiskondlikele hoonetele ja lipuväljakutele, teatas valitsuse pressiesindaja. Lipu sünnipäeva tähistatakse kooskõlas praegu kehtivate piirangutega Tallinnas, Tartus, Otepääl ja mujal Eestis.

Lipu sünnipäev algas kell 7 piduliku lipuheiskamisega Pika Hermanni torni. Kuberneriaeda on kutsutud erinevate koolide ja isamaaliste organisatsioonide liputoimkonnad, kõnelevad riigikogu esimees Henn Põlluaas, EELK peapiiskop Urmas Viilma ja Eesti Lipu Seltsi esimees Jüri Trei. Mängib Kaitseväe orkester.

Kell 9 algab Otepääl lipupäeva videotervitus, südapäeval toimub Maarja kirikus lipupäeva jumalateenistus ning pärast seda teevad motoklubid Eesti lipu auks sõitu Otepää vallas. Otepää Kultuurikeskused kutsuvad üles saatma sinimustvalgeid fotosid teemal „Eesti lipp minu sees ja minu ümber“ virtuaalnäitusele.

Edasi loe Postimehest.

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)