Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Eesti kristlike rehabilitatsioonikeskuste töötegijate reis Valgevenesse

04.09.2019 | | Rubriik: Kirikuelu

Valgevenelaste külalislahkus ja hea toit võttis meid vastu igal pool. Pildil lõuna Baranovitšõ kodutute keskuses, võõrustamas Valgevene Teen Challange’i juht pastor Mihhail Balakanov koos kaastöötajatega. 2 x Liis Borissenko

Sel suvel käisid Päästearmee, MTÜ Living Israel Kongregatsiooni ja Iisakul tegutseva MTÜ Uus Võimalus töötegijad SA Avatud Lootuse Fondi korraldataval misjonireisil Valgevene Teen Challange rehabilitatsioonikeskustesse.
26 aastat tagasi ustava jumalasulase, pastor Mihhail Balakanovi poolt renditavast väikesest hoonest on kasvanud välja üle Valgevene 14 keskust narkomaanidele ja alkohoolikutele. Keskuste sisukas ja arenev töö on Jumala armust muutnud tuhandeid elusid.
Reisil nägime Svetlagorski, Baranovitšõ ja Minski keskustes pühendumust, tulemuslikkust ja suure südamega inimesi. Sõltlaste aitamisel keskendutakse erinevatele inimestele ning eri etappidele nende elus, on eraldi keskused naistele ja meestele, vanematele ja noorematele, alles kriisis olevatele ning juba sisemiselt muutunud inimestele.
Muljet avaldav oli vanasse nõukogudeaegsesse lasteaeda ehitatud kodutute varjupaik, kus lisaks peavarjule ja toidule pakuti tööteraapiat ning tuge erinevates aspektides, mida inimene vajab ühiskonda tagasipöördumisel. Ka oli sealses keskuses eraldi hooneosa perevägivalla ohvritele.
Nende viie päeva jooksul nägime ja kogesime palju. Meil on, mille poole liikuda ja mida kodus ellu viia. Valgevenelaste lahkus ja soojus meie võõrustamisel oli liigutav. Alati anti külalistele parim.
Kinnitav on näha samalaadset tööd, nagu seda tehakse paljudes sõltlastele rajatud rehabilitatsioonikeskustes Eestis. Jumal on üks ja tema muudab elusid, toob välja võimatust olukorrast, olgu Eestis või Valgevenes.
Liis Borissenko

Pildigalerii:

valgevene3

Enamik Valgevene keskusi teenib ülalpidamist põllumajanduse, loomapidamise või ka käsitööga. Pildil Svetlagorski keskuse juht pastor Vassili Mihailovitš tutvustamas korvide valmistamist nende töökojas.

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)