Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Eesti kogudus Soomes sai oma vaimuliku

29.09.2004 | | Rubriik: Persoon kaasajast, Uudised

Pühapäeval, 19. septembril ordineeriti Helsingi Alppila kirikus eestikeelse koguduse diakoniks Tuuli Raamat-Haapakoski, kes on esimene oma vaimulik eestikeelses koguduses Soomes. Alates koguduse rajamisest 15 aastat tagasi on jumalateenistusi pidanud õpetajad Eestist.
Eestist osalesid ordinatsioonijumalateenistusel peapiiskop Jaan Kiivit ja Põltsamaa Niguliste koguduse õpetaja Kalle Kadakas, Soomest Helsingi praost Reijo Kataja ja Alppila koguduse õpetaja Heikki Ahonen.
Uue vaimuliku ülesandeks jääb teenistuste ja talituste läbiviimine, lisaks tegeleb ta koguduse diakooniatööga. Helsingis olev eestlaste seltskond on kirju, lisaks püsielanikele on Raamat-Haapakoski sõnul seal õppijaid, töötajaid ja läbisõidul olevaid kaasmaalasi. Soome Kiriku teabetalituse andmetel on Helsingis ja selle ümbruses umbes 5000 eestlast.
Koguduses on palju keskealisi naisi, kes on Soome kolinud juba kümneid aastaid tagasi ja neile on jumalateenistused kohtumise kohaks. Koguduse uue vaimulikuga on tehtud piibliringi ja plaani pidada noortele jumalateenistusi.
Pühendunud teiste abistamisele

Soomes elab Tuuli Raamat-Haapakoski kaheksandat aastat ja teeb sealse Punase Risti juures noorte ennetustööd. «See on huvitav,» leiab aktiivne kiriku kaastööline. Tema erialaks on toetada vene keelt kõnelevate 13-18aastaste noorte integreerumist Soome.
Eelnevalt on Saaremaal sündinud naine töötanud Helsingi Noorsooametis, aga ka noorsooametis Tallinna linnavalitsuse juures. Lisaks mitmekülgsele karjäärile kirikus on ta tegelenud lilleseadega ja olnud abipolitseinik.
Tuuli Raamat-Haapakoski õpib Tallinnas Usuteaduse Instituudis. Teoloogiatudeng arvab, et ta on pigem praktik kui teoreetik ning kogudusetööle tuleb see kindlasti kasuks.

Kristel Neitsov

Vaata, sulle tuleb sinu kuningas, õiglane ja aitaja! (Sk 9:9)