Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Eesti Kirikute Nõukogu tunnustas parimaid

02.01.2014 | | Rubriik: Uudised

Eesti Kirikute Nõukogu president peapiiskop Andres Põder andis Tallinna Peeteli kirikus toimunud töökoosolekul üle oikumeenilise aastapreemia ja tänukirja.

Eesti Kirikute Nõukogu oikumeenilise aastapreemia 2013 pälvis kristlik lasteajakiri Päikesekiir. Preemia võttis vastu ajakirja toimetaja Pille Havakats. Praegu ainukest Eestis ilmuvat kristlikku lasteajakirja annab välja Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liit koostöös Eesti Metodisti Kiriku ja Avatud Piibli Ühinguga.
Aastate jooksul on ajakiri Päikesekiir jõudnud paljude kirikute ja koguduste liitude pühapäevakoolides käivate lasteni, aga ka lasteni väljaspool kirikuringkondi. Ajakiri ilmub neli korda aastas ja toimetuse töörühma kuuluvad Pille Havakats, Egle Hollman ning Lea Edminster.
Eesti Kirikute Nõukogu 2013. aasta tänukirja sai kirikumuusik Sigrid Põld aktiivse tegevuse eest koorimuusika edendamisel ja propageerimisel.
Sigrid Põld on EELK Hageri koguduse kammerkoori Lambertus dirigent, EELK Kirikumuusika Liidu juhatuse liige, SA Kirikupäev ja Laulupidu nõukogu liige ning EELK Misjonikeskuse peasekretäri kt. Kirikumuusikuna teeb ta tihedat koostööd erinevate konfessioonide kirikumuusikutega.
Kirikute nõukogu esindajaid ja koostööpartnereid tervitas regionaalminister Siim Valmar Kiisler, kes tõstis esile kirikute tegevust ning tunnustas aastapreemia ja tänukirja saajat. Tervitusega esinesid ka EKNi president Andres Põder ja asepresident Meego Remmel. Muusikalist vahepala pakkus trio Comodo ehk vennad Hendrik, Priidik ja Edward Soon.
Tiiu Pikkur

Laulge Issandale uus laul, sest ta on teinud imetegusid.  (Ps 98:1)