Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Eesti Kirikute Nõukogu saab uue täitevsekretäri

24.08.2022 | | Rubriik: Uudised

Vilver Oras alustab 3. oktoobrist EKNi täitevsekretäri ametis.  Tallinna Kalju baptistikoguse koduleht.

3. oktoobril alustab kolmeaastast tööperioodi EKNi täitevsekretärina Vilver Oras. Uut sekretär-assistenti veel otsitakse.

20. augustil 45. sünnipäeva tähistanud Vilver Oras ütles Eesti Kirikule, et teda paelus see tööpakkumine eelkõige seetõttu, et saab selle tegemisel ühendada oma juriidilise ja teoloogilise hariduse ning soovib kaasa aidata kõigi Eesti kirikute ja koguduste tööle ja panustada üldise kirikupoliitikaga seotud küsimuste kujundamisel. 2008. aastast täitevsekretäri ametis olnud Ruudi Leinus (77) soovib oma järglasele ja üldse Eesti Kirikute Nõukogule, et oldaks ühtne: „Soovin, et mindaks rahumeelselt edasi. Ukraina sõda on toonud lisapingeid. Kõige sellega tuleb rahumeelselt hakkama saada.“

Uus täitevsekretär valiti välja kahe kandidaadi hulgast. Vilver Orase kasuks rääkis tema juristitöö kogemus ja võõrkeelte oskus. Eesti Kirikute Nõukogu juhatus soovis, et uus inimene võiks alustada 1. septembrist, ent kuna välisministeeriumis, kus Oras hetkel lauaülemana seireosakonnas töötab, veel otsitakse tema töö jätkajat, siis saadi kokkulepe 3. oktoobrist. Orase kasuks räägib veel asjaolu, et välisministeeriumis kuulub tema tööülesannete hulka kriiside lahendamine. Lisaks on ta alates 2015. aastast Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liidu Tallinna Kalju baptistikoguduse pastor. Enne seda teenis koguduses diakonina.

EKN on Eesti territooriumil tegutsevate kristlike kirikute ja koguduste liitude sõltumatu ja vabatahtlik ühendus, mille eesmärk on ühendada kristlikke kirikuid ja koguduste liite koostööks. Praegu kuulub EKNi kümme kirikut. Organisatsiooni kõrgeim organ on EKNi liikmete volitatud esindajate töökoosolek. EKNi tegevust koordineerib ja esindab EKNi president (Urmas Viilma) ja kaks asepresidenti (Philippe Jourdan ja Erki Tamm). EKNi töökoosoleku poolt antavate ülesannete täitmiseks kinnitab EKNi töökoosolek ametisse täitevsekretäri, kes vastutab igapäevaste asjaajamiste ja töökoosolekul talle pandud kohustuste täitmise eest. Täitevsekretäriga koos töötab sekretär-assistent, kes soovitakse leida 1. septembriks. Siiani oli selles ametis Kaisa Tamme.

Kätlin Liimets

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)